Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Estere, Hermīne

Dzimšanas dienu svin:

Emīls Čižiks, Emīls Zērnis

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Projektu nedēļas "Esi Energo Efektīvs!" noslēgums!

Publicēts: 08. februāris 2019
Atjaunots: 02. janvāris 2020

 

2.-5.klase pirmdien, otrdien piedalījās 4 nodarbībās Elektrība, Ūdens, Saule un siltums, Vējš un gaiss, kur veica dažādus eksperimentus un pētījumus, piem. gatavoja ar gaisu darbināmus auto, termosu no PET pudelēm, pētīja statisko elektrību un ūdens enerģiju. Bet šodien skolēni vairoja savas zināšanas par energoefektivāti dažādos Laboratorium.lv eksperimentos

6.-8. klašu skolēni kopā ar Druvas vidusskolas absolventu Kārlis Grīnbergs , kurš šobrīd ir ēku energoefektivitātes profesionālis, un arī projekta sadarbības partneris no biedrības Passive House Latvija , pārbaudīja skolēnu gatavotās mājas ar termokameru, vērojot, kurās vietās mājā redzamas siltuma noplūdes, secināja kāpēc tas tā notiek un, kād būtu iespējamie risinājumi.

9.-11.klašu skolēni pulcējās noslēguma pasākumā Druvas kultūras centrs, kurā paneļdiskusijas veidā jaunieši dalījās ar saviem atklājumiem, pētījumiem un sasniegto rezultātu:

✔️četras no vidusskolēnu darba grupām nodarbojās ar ēku energoauditu veikšanu. Mērot ēkas laukumu, strādājot ar ēku inventarizācijas materiāliem, ar dažādām speciālām iekārtām veicot mērījumus, jaunieši noteica ēkas energoefektivitāti, un izstrādāja ieteikumus ēkas energoefektivitātes uzlabošanai.

✔️ tapa nākotnes "Zaļās pilsētas makets", kurā jaunieši izplānoja dažādus alternatīvās enerģijas iegūšanas veidus, plānoja apkures un atkritumu pārstrādes sistēmu, radot brīnišķīgu vīziju par to, kādā pasaulē mums būtu iespēja dzīvot, ja ikviens apzinātos vides saudzēšanas nepieciešamību.

✔️vairākas grupas kā savu galamērķi bija izvēlējušās kampaņas video klipu radīšanu par Zero waste dzīvesveidu, par ikdienas ieradumu maiņu, kas būtu dabai draudzīgāki, par reālos situāciju šodienas pasaulē.

✔️ interaktīvas spēles - gan galda, gan elektroniskā formātā, kurās katram iespēja pārbaudīt savas zināšanas par energoefektivitāti.

✔️ CO2 gāzu mērīšana dažādās telpās, novēroja vēdināšanas un telpu noslodzes korelāciju , izstrādāja ieteikumus, kā risināt gaisa kvalitātes problēmas skolā.

Diskusijas otrajā daļā jaunieši atbildēja uz ekspertu jautājumiem. Kā eksperti šajā pasākumā piedalījās atbalstītāji un sadarbības partneri- Ilze KļavaAgrita ManiņaGinta AndersoneKārlis Grīnbergs, Aivars Bundzens, Sandra Daktere

Paldies jauniešiem un skolotājiem par ieguldīto darbu!
Paldies sadarbības partneriem!

Skolēnu darbus iespējams aplūkot skolas vestibilā.

Projektu nedēļa tiek organizēta projekta “Esi Energo Efektīvs” ietvaros, kas saņēmis finansējumu Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā atklāta projektu konkursa Globālās izglītības tīkla Eiropā Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas finanšu instrumenta projektu atlasē. Projekta sadarbības partneris ir biedrība Passive House Latvija.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Estere, Hermīne

Dzimšanas dienu svin:

Emīls Čižiks, Emīls Zērnis

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

2019. gadā Druvas vidusskola CE rādītājos ieguvusi 3. vietu lauku vidusskolu grupā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt