Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Hugo, Uga, Uģis

Dzimšanas dienu svin:

Dita Lasteniece, Rūdolfs Ceimers

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Kas labs šogad Talantu skolās

Publicēts: 13. maijs 2019
Atjaunots: 28. maijs 2019

Vai Tu zini, kas ir Talantu skolas? Talantu skolas ir pašvaldības finansēts projekts – iespēja Saldus novada jauniešiem satikt nozares speciālistus izvēlētajā jomā, gūt papildus zināšanas un reizēm arī praktisku pieredzi. Pavērsim durvis dažām no tām un palūkosimies, ko interesantu šo talantu skolu dalībnieki piedzīvojuši šogad:

               Multimediju talantu skolas vadītāja Ene Rožkova stāsta, ka viesi šajā mācību gadā bija gan aktieri, gan režisoru asistente, gan fotogrāfi, gan  grafikas dizaineris, gan filmu veidotāji. Viņu vadībā skolēni apzināja savas radošās domāšanas robežas, detalizēti pētīja sevi kā vienotu organismu, mācījās būt personības, kas izceļas ikdienības un ērtās vienmuļības pūlī ar  spēju sevi skaisti nest un parādīt- es esmu šeit un tagad! Aktieri mācīja savu ķermenisko instrumentu-elpas, balss un stājas -sakārtošanas procesu, bet tehnisko procesu veidotāji dalījās ar savu fotografēšanas  un filmēšanas pieredzi, ļāva iepazīt modernās tehnoloģijas ,  jaunāko filmēšanas tehniku, kā arī deva  iespēju pašiem lidināt dronu.

Kurzemes jaunie ģeogrāfi katru nodarbību devās virtuālā ceļojumā, apceļojot tuvas un tālas valstis. Neklātienē bija iespēja  apskatīt Jordāniju, Balkānus, Peru un Taizemi. Taizemi varēja ne tikai apskatīt, bet arī pagaršot. Arta Zepa bija sagatavojusi no Taizemes vestu cienastu- grauzdētus kukaiņus, vabolītes un citus mošķus. Katrā nodarbībā bija iespēja pārbaudīt savu erudīciju talantu skolas vadītāja  Jura Levica sagatavotajā ģeogrāfijas konkursā.

Kurzemes jauno biologu skolu vada bioloģijas skolotāja Ina Rudzutaka viesojās vairāki ārsti un iepazīstināja gan ar savu profesiju, gan zinātniskiem pētījumiem. Interesanta un praktiska bija farmaceites Elzas Burves vadītā nodarbība, kurā tika veikti dažādi laboratorijas darbi un no augu drogām gatavota kosmētika – piem. lūpu balzams, krēms un aromātiskais ūdens.

Personības attīstības skolas vadītāja Dace Pūce stāsta, ka šajā semestrī spilgtākā tikšanās bijusi ar modes mākslinieku Andri Ruskuli, kas stāstīja jauniešiem par sava stila un vizuālā tēla veidošanu. Reizēm nodarbības tik organizētas arī ārpus skolas, piemēram,  J.Rozentāla vēstures un mākslas muzejā.

Šogad janvārī darbu uzsāka Robotikas skola. Skolas vadītājs Jānis Pilenieks priecīgs par dalībnieku neatlaidību un vēlmi darboties. Skolēniem bija izdevies katram sastellēt savu robotu. Skolas facebook.com redzams video, kur viens no robotiem slauka kabinetu.

Pavisam darbojas septiņas talantu skolas.  Ķīmiķu talantu skolu vada skolotāja Inese Zīrpupa, Kurzemes jauno programmētāju skolu – skolotājs Normunds Svētiņš.

Talantu skolas tiek organizētas vienu reizi mēnesī visu mācību gadu.  Sirsnīgs paldies Nīgrandes pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu un visu novadu skolu koordinatoriem par sadarbību.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Hugo, Uga, Uģis

Dzimšanas dienu svin:

Dita Lasteniece, Rūdolfs Ceimers

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Druvas vidusskola saņēmusi balvu par labākajiem CE rādītājiem lauku vidusskolu grupā 2018. gadā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt