Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Baiba, Barba, Barbara

Ieskaties!

Uzņemam Erasmus+ skolēnus no Itālijas

Novembra pēdējā nedēļā uzņēmām Erasmus + projektā iegūtos draugus - Isiss Pacifici e de Magistris vidusskolas audzēkņus un skolotājus no Itālijas pilsētas Seces (Sezze). 

Skatīt vairāk

"Druvas Vēstis" novembrī

Iznācis Druvas vidusskolas laikraksta "Druvas Vēstis" jaunākais numurs!

Paldies galvenajai redaktorei 11.V klases skolniecei Elīzai Bierandei par apņēmību, mērķtiecību, radošumu un prasmi veidot savu komandu! 

Vēlies rakstīt skolas avīzei? Varbūt tev ir tēma, par kuru vajadzētu uzrakstīt? Uzmeklē Elīzu! 

"Druvas Vēstis" vari lasīt šeit: https://drive.google.com/file/d/1rVsmTIHhdF6MvQ_kE5pRQ-x_Z-DrMohw/view?usp=sharing 

Skatīt vairāk

Lote Medne uzrunā latviešu tautu 18. novembrī

Esam neizsakāmi lepni par mūsu 10.i klases skolnieci LOTI MEDNI, kas 18.novembrī uz  Latvijas Nacionālā teātra skatuves Latvijas Republikas proklamēšanas 107.gadadienai veltītā koncertā nolasīja savu svētku uzrunu tautai. 

Skatīt vairāk

Valsts pārbaudes darbi 2025./2026.mācību gadā

2025. gada 4. novembrī Ministru kabinets apstiprinājis 2025./2026. mācību gada valsts pārbaudes darbu grafiku.

2025./2026. mācību gadā minimālais 9. klases centralizētajos eksāmenos sasniedzamais vērtējuma slieksnis ir 15%, savukārt vidējā izglītībā jāsasniedz vismaz 20%.

Pieteikšanās eksāmenu kārtošanai ir jāveic līdz attiecīgā mācību gada 15. janvārim Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā (VPS). Izglītojamam vispārējās vidējās izglītības valsts pārbaudes darbiem  jāpiesakās VPS (eksameni.gov.lv), atzīmējot, kurus eksāmenus un kādā mācību satura apguves līmenī kārtos.

 

Skatīt vairāk

Modē ir cilvēks

Ceturtdien, 30.oktobrī, Druvas vidusskolā Saldus novada 8.-9.klašu skolēni piedalījās izglītojošā un iedvesmojošā pasākumā "MODĒ IR CILVĒKS!" 

Skatīt vairāk

Mūsējie uzvar konkursā "Mana valoda - mans lepnums"

Oktobrī norisinājās eseju konkurss 10.-12.klašu skolēniem  "Mana valoda - mans lepnums", kura mērķis bija godināt latviešu valodu kā valsts un tautas pamatu, stiprināt jauniešu lepnumu par to un rosināt paust savu skatījumu par valsts valodas nozīmi mūsdienu pasaulē. 

Skatīt vairāk

PROJEKTS - PAR NĀKOTNES ROBOTIKAS INŽENIERIEM!


31. oktobrī un 1.novembrī notika projekta “Par nākotnes robotikas inženieriem” aktivitāte Druvas ROBO izaicinājums 2025, kurā aicinātas piedalīties bija Saldus novada skolas.
Projekta mērķis – veicināt skolēnu interesi par robotiku, programmēšanu un inženierzinātnēm, kā arī veidot skolotāju sadarbību dalībai valsts mēroga sacensībās.

 

Skatīt vairāk

Druvas ROBO izaicinājums 2025

 
Aicinām Saldus novada skolu skolēnus piedalīties Saldus novada skolu robotu sacensībās “Druvas ROBO izaicinājums 2025”, kas notiks Druvas vidusskolā, Skolas ielā 2, šī gada 31. oktobrī un 1. novembrī.
Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu interesi par robotiku, inženierzinātnēm un programmēšanu, attīstot radošumu, sadarbību un problēmu risināšanas prasmes.

 

Skatīt vairāk

Dizaina un tehnoloģiju skolēni iepazīst Karlsberg ražotnes noslēpumus

Šī gada 2.oktobrī  Druvas vidusskolas 11. un 12. klases skolēni, kuri apgūst mācību priekšmetu dizains un tehnoloģijas, devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu “Karlsberg”, lai iepazītos ar ražošanas procesu, uzņēmuma dizaina risinājumiem.

Skatīt vairāk

Viss ir Tavās rokās!

Ceturtdien, 4.septembrī, dosimies gada gaidītākajā un foršākajā kopā būšanas pasākumā LIELGĀJIENS 2025!

Skatīt vairāk

ZINĪBU DIENA

Gaidīsim Jūs pirmdien, 1.septembrī, plkst.9.00 ZINĪBU DIENAS pasākumā!

 

#Druvasvidusskola #DVdaudzvar #sākam

Skatīt vairāk

UZŅEMŠANA 10.KLASĒS

Uz tikšanos Druvas vidusskolā 26., 27.un 30.jūnijā no plkst.10.00 līdz plkst.13.00. 

Līdzi jāņem:
- apliecība par pamatizglītības iegūšanu;
- sekmju izraksts;
- izdrukāti CE sertifikāti;
- pase, ID vai dzimšanas apliecība;
- vecāku iesniegums (veidlapu iedosim uz vietas!).

Atzinība komandu sacensībās informātikā un matemātikā

5. maijā Cēsu valsts ģimnāzijā notika KSIM 2025 fināls. KSIM ir tradicionālās komandu sacensības informātikā un matemātikā, kuras šogad notika jau 29 reizi. Pusfinālā pagājušā gada nogalē neklātienē piedalījās 76 komandas un tikai 15 no tām iekļuva finālā. Katras komandas sastāvā ir 3 dalībnieki un finālā drīkst izmantot tikai vienu datoru. Pavisam 5 stundās jāatrisina 10 sarežģīti matemātikas (programmēšanas) uzdevumi. Mūsu novadu jau otro gadu pēc kārtas pārstāvēja Druvas vidusskolas un Saldus vidusskolas apvienotā komanda, kas sīvā konkurencē ar Latvijas prestižākajām skolām izcīnīja augsto ceturto vietu un ieguva atzinību! Druvas vidusskolu komandā pārstāvēja 11. klases skolēns Edgars Andersons. Priecājamies par mūsu komandas lielisko rezultātu!

Sasniegumi matemātikas konkursā "Ķengurs"

Starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs 2025" lieliski startējuši Druvas vidusskolas skolēni. 11. klašu grupā 1. vietu Latvijā 498 dalībnieku konkurencē izcīnīja Edgars Andersons. 3. klašu grupā 20. vieta 2347 dalībnieku konkurencē Patrīcijai Knopkenai. Vēl jāatzīmē Rūdolfa Ķempeļa 23. vieta 866 dalībnieku konkurencē 7. klašu grupā. Priecājamies par mūsu jaunajiem matemātiķiem. Liels nopelns šajos rezultātos arī matemātikas skolotājām Sanitai Ķeirei, Aritai Zubavičai un Antrai Jankovskai.

Atzinība Baltijas informātikas olimpiādē

No 24. līdz 28. aprīlim Polijas pilsētā Torunā risinājās Baltijas informātikas olimpiāde (BOI 2025). Kopumā olimpiādē piedalījās 78 dalībnieki no 12 valstīm. Latvijas izlasi veiksmīgi pārstāvēja arī Druvas vidusskolas skolēns Edgars Andersons, kurš ieguva atzinību. Priecājamies par Edgara augstajiem sasniegumiem starptautiskā līmenī.

Projekts – mūzikas studija

3.aprīlī noslēdzās Jauno programmētāju atbalsta biedrības projekts “AE86  Mūzikas studija Druvas vidusskolā”, kuru finansiāli atbalstīja Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds. Bet varam apgalvot, ka tas ir tikai sākums. 
Sākotnēji projekta ideja bija pavisam vienkārša – skolā bija pirms daudziem gadiem izveidota, fiziski un morāli novecojusi mūzikas telpa. Mērķis bija “atsvaidzināt” telpas interjeru un veikt skaņas izolāciju, kā arī iegādāties jaunus mūzikas instrumentus: ģitāru, basģitāru, bungas un visus nepieciešamos instrumentu aksesuārus. 

Skatīt vairāk

Edgars Andersons brauc uz IOI Bolīvijā

Marta beigās notika atlases sacensības par dalību Baltijas informātikas olimpiādē (BOI). Šajā atlasē piedalījās visi valsts olimpiādes medaļnieki abās vecuma grupās. Arī Druvas vidusskolas skolēns Edgars Andersons. Savukārt, mūsu Zane Atteka, kura valsts olimpiādē ieguva atzinību, šajās sacensībās cīnījās par dalību Eiropas meiteņu olimpiādē (EGOI). Lai tiktu uz BOI, bija jāiekļūst starp sešiem labākajiem. Divu dienu saspringtā cīņā labāko rezultātu sasniedza Edgars Andersons, izcīnot tiesības piedalīties ne tikai BOI, bet arī starptautiskajā informātikas olimpiādē (IOI), kas šogad notiks Bolīvijā. Tas ir fantastisks panākums! Apsveicam! Edgars iet brāļa Anša Gustava pēdās un mūsu skolai būs dalībnieks IOI jau piekto gadu pēc kārtas! Zanei Attekai par dalību EGOI būs jāpiedalās papildu sacensībās, jo divām meitenēm bija vienāds punktu skaits. Šeit visi rezultāti!

Panākumi Latvijas informātikas olimpiādē

27. un 28. februārī Cēsu valsts ģimnāzijā notika Latvijas informātikas olimpiādes valsts posms, kurā tiesības piedalīties bija izcīnījuši arī trīs Druvas vidusskolas skolēni. Zane Atteka un Edgars Andersons 11.-12. klašu grupā, bet Augusts Meijers jaunākajā - 9.-10. klašu grupā. Kopā abās vecuma grupās sacentās 75 labākie valsts skolu programmētāji. Mūsējie startēja lieliski! Edgars Andersons otro gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļu, Zane Atteka ieguva atzinību, bet Augusts Meijers ieņēma 24. vietu savā vecuma grupā. Priecājamies par sasniegumiem! Šeit saite uz rezultātiem: https://lio.lv/panakumi/LIO2025_rez_fin.pdf

Skatīt vairāk

Uzvara konkursā Bebr[a]s

Jau vairākus gadus esam pieraduši pie brāļu Andersonu panākumiem loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursā "Bebr[a]s". Arī šogad Edgars Andersons no 11. klases izcīnījis 1. vietu 11.-12. klašu grupā. Lai saprastu panākuma nopietnību, jāzina konkursa nolikums un dalībnieku daudzums. Konkursa pirmajā kārta, kura notika novembrī, 11.-12. klašu grupā piedalījās vairāk nekā 2000 dalībnieki. Lai iekļūtu finālā, bija jābūt starp 25 labākajiem, ko Edgars pārliecinoši izdarīja ar 3. rezultātu valstī. Fināls notika 1. februārī un tajā Edgars Andersons apsteidza visus konkurentus! Apsveicam!

Photon robots iekaro sirdis

Pateicoties iniciatīvai “Start(it) tehnoloģiju bibliotēka”, esam saņēmuši izmēģināšanai otro tehnoloģijas rīku - Photon robotus. Ieguvām astoņi mīlīgus robotus.

Photon robots ir izglītības rīks, kas īpaši piemērots bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem, lai jautrā un interaktīvā veidā apgūtu programmēšanas pamatus, loģisko domāšanu un problēmu risināšanu. Robots ir viegli lietojams, tādēļ tas ir ideāls sākumskolas skolēniem un piemērots interešu izglītības pulciņam - "Robotika iesācējiem". Photon galvenā priekšrocība ir spēja pielāgoties bērna prasmēm – ar to var sākt vienkāršus uzdevumus un pakāpeniski pāriet pie sarežģītākiem. Tas ir rīks mācībām spēļu veidā, kas motivē bērnus aktīvi iesaistīties mācību procesā.

Skolēni darbojās kā vērtētāji un testētāji - šis robots tika novērtēts ar 10 ballēm!

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Baiba, Barba, Barbara

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Lepojamies!

Edgars Andersons ir ieguvis atzinību Baltijas informātikas olimpiādē (BOI 2025) un atzinību starptautiskajā informātikas olimpiādē (IOI 2025)

Paldies!

Novada 4. klašu skolēnu un skolotāju vārdā vissirsnīgākais Paldies uzņēmumam TĒRVETE FOOD par iespēju baudīt gardo Druvas saldējumu! Ar saldējuma mielošanos Druvas vidusskolā noslēdzās novada 4.klašu “Prāta spēles”! Paldies! 

Skatīt vairāk

Arhīvs


Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt