Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Anvars, Oskars, Ritvars

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Valsts svētku noskaņās

Publicēts: 25. novembris 2011

Savās valsts svētku noskaņas dalās mūsu skolas absolvente Diāna Zīrupa:

Es un Tu

 

Es un Tu, 18.novembri, mēs esam tuvi. Zinu, ka esi daudz vecāks par mani, daudz vairāk kā piedzīvojis, bet Tu tik un tā tik nozīmīgs man esi. Šogad mums jubileja – tiekamies jau divdesmito gadu. Manī jau sen pamodušās slēptās saviļņojošās jūtas, kad atkal esi klāt.

Zini, kad es biju mazāka, Tevī man patika Tava skaistā spozme. Tagad manī citas jūtas modušās. Tevis dēļ cilvēki rīko svētkus, koncertus, par godu Tev tiek dedzinātas sveces, izkārti karogi, rīkoti mielasti, izteiktas skaļas uzrunas, agrāk nesapratu, ka tik nozīmīgs Tu mums. Kā jau īstā mīlestībā, ar laiku es Tevī pamanīju ko citu. 18.novembri, es atskārtu, ka neesi tikai sveces liesmiņa vai patētiska runa. Ārējā spozme man vairs nešķita tik svarīga un es tevī atklāju citas šķautnes. Tās man šķita savādas jūtas. Pirmreizējas. Vienreizīgas. Laikam par patriotismu to dēvē. Nē, man īsti nepatīk šis vārds, tas ir apbružāts. Es varu mīlēt valsti, ne tikai ar vārdiem, bet tik tiešām. Latviešu valodā laikam var mīlēt tikai cilvēku, bet es gribu uzdrošināties un mīlēt valsti. Tu esi iesēdies manā sirdī, 18.novembri, es tik tiešām domāju par tevi. Ne jau tikai tad, kad esi klāt pēc gada prombūtnes, bet arī tagad un rīt.

Vecvecmāmiņ? Es zinu, ka tev kāds tuvs ir bez taviem mīļajiem. Es zinu, ka tu kādu savā sirdī glabā. Vecmammiņ, kas tas ir? Tu zini, ka tagad drīksti runāt, hei, Astoņpadsmitais taču tagad brīvs un neaizliegts. Es zinu, kas viņas galvā mutuļo, Šie atmiņu stāsti ar bezgalīgi daudz detaļām un sīkumiem. Cik gadus nav par Tevi, Astoņpadsmitais, domāts. Tikai domāts. Arī viņas sirds tik daudzus gadus kūleņojusi, kad atkal pēc gada dusēšanas esi klāt. Man nav vaļas visu zināt, kas vecmammas sirdī glabāts, bet vienu gan es zinu noteikti – tur esi tu, Astoņpadsmitais novembri.

Bet zini, visi jau Tevi vēl nepazīst. Kaimiņmājas bērns, nosmulējies un stiegrains, nezina pat Tavu skaisto spozmi. Es ceru, ka viņš piedzīvos jūtas pret Tevi. Vienreizīgās. Ak, necilais datum, mūsu sirdis tu plosi ar savu esību vien. Un cik mēs taisnprātīgi – ikviens, kurš dzimis ar Latvijas vārdu sirdī, arī iemīlēs Tevi.

Astoņpadsmitais? Es tepat vēl būšu, zinu, ka arī Tu nebēgsi prom. Zināšu par Tevi, padomāšu par Tevi un stāstīšu mazākiem par Tevi. Sargā sirdi, Astoņpadsmitais. Tu, Mana brīvība.

 

                                                                                                Diāna Zīrupa

 

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Anvars, Oskars, Ritvars

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

2019. gadā Druvas vidusskola CE rādītājos ieguvusi 3. vietu lauku vidusskolu grupā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt