Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Anvars, Oskars, Ritvars

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Sākusies pieteikšanās Ēnu dienai

Publicēts: 14. janvāris 2020
Atjaunots: 14. janvāris 2020

Ēnotājam ir iespēja pieteikties vienlaicīgi tikai uz 1 vakanci. Ja to noraida vai Ēnu devējs neapstiprina konkrētā periodā, skolēnam atveras jauna iespēja pieteikties citai vakancei. Katru reizi var pieteikties tikai uz 1 vakanci, līdz ar to izvēle jāveic rūpīgi. Pirms tam iesakām iepazīties ar plašo vakanču piedāvājumu un atzīmēt pie favorītiem tās vakances, kas interesē visvairāk un tad izvēlēties 1 vakanci, kurai pieteikties un sniegt pārdomātu motivāciju.

Ja pieteikums uz interesējošo vakanci tiek apstiprināts, lūdzu gaidiet tālākas instrukcijas no Ēnu devēja par Ēnu dienas norisi. Ja Ēnu devējs ar jums nav sazinājies par Ēnu dienas norisi līdz 10.februārim, aicinām sazināties ar Ēnu dienas organizatoriem – Junior Achievement Latvia. Palīdzēsim atrisināt radušos situāciju.

Ja pieteikums tiek noraidīts, piesakies uz jaunu vakanci. Nav ierobežots skaits, cik daudz reizes var pieteikties uz kādu no pieejamajām vakancēm, ja Tavs pieteikums tiek noraidīts.

1.posms - sagatavošanās darbi Ēnu dienai

Pirms sāc pieteikties vakancēm, izvērtē savu profilu, vai visa informācija ir aktuāla un atjaunota, kā arī piedomā, ko norādīt pie ārpusskolas aktivitātēm un prasmēm, jo Ēnu devēji varēs redzēt Tavu profilu. 

Iepazīsties ar plašo vakanču piedāvājumu un interesējošās vakances pievieno saviem favorītiem.

 

2.posms – pieteikšanās vēlamajai vakancei

1.pietiekšanās kārta tiks atvērta 14.janvārī un pieteikšanās būs atvērta līdz 20.janvārim.

Vienlaicīgi varēsi pieteikties tikai uz 1 vakanci, rakstot Ēnu devējam Motivācijas vēstuli. Motivācijas vēstulē pamato savu vēlmi ēnot konkrēto profesiju pie konkrētā Ēnu devēja un kāpēc viņam būtu jāizvēlas tieši Tevi. Atceries, ka Tava motivācija būs galvenais atlases kritērijs, pēc kura Ēnu devējs izvēlēsies savas ēnas. 

No 21. līdz 23. janvārim Ēnu devēji izvērtē visus 1.kārtā saņemtos pieteikumus un apstiprina Ēnotājus. Šajā laikā uz vakancēm pieteikties NEVAR!

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  apsveicam ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, neuztraucies, Tev būs iespēja pieteikties jaunai vakancei nākamajā Ēnu dienas pieteikšanās kārtā.

2.pieteikšanās kārta norisināsies no 24. līdz 27.janvārim. Ēnu devējam pieteikumu apstiprināšana un noraidīšana jāveic no 28. līdz 30.janvārim.

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  apsveicam ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, neuztraucies, Tev būs iespēja pieteikties jaunai vakancei nākamajā Ēnu dienas pieteikšanās kārtā.

 

3.pieteikšanās kārta ir no 31.janvāra līdz 3.februārim.  Ēnu devējam pieteikumu apstiprināšana jāveic no 4. līdz 6.februārim.

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  apsveicam ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, Tev ir iespēja kļūt par Nejaušo Ēnotāju.

Nejaušais Ēnotājs - 7. februārī

Kļūstot par Nejaušo Ēnotāju, Tev tiek dota iespēja izvēlēties vienu no piedāvātajām brīvajām Ēnu devēju vakancēm. Tu automātiski kļūsi par šī Ēnu devēja Ēnotāju. Šajā kārtā piedalās tikai tie Ēnu devēji, kam palikušas neaizpildītas vakances un kas ir izvēlējušies piedalīties Nejaušajā Ēnotājā.

Ja neatrodi sev interesējošo vakanci, uzņemies iniciatīvu un sarunā pats savu Ēnu devēju!
Sazinies ar izvēlētā uzņēmuma, iestādes vai organizācijas pārstāvjiem, informē par gaidāmo Ēnu dienu 13.februārī, izsaki vēlmi piedalīties un pamato, kāpēc uzņēmumam būtu Tevi jāuzņem Ēnu dienā. Pēc tam piereģistrē savu vakanci arī portāla sadaļā Pats atradu savu ēnu devēju (šo atradīsi pie iespējas Reģistrēties lapā), lai Ēnu dienas organizatori -  Junior Achievement Latvia - būtu iespējams to iekļaut kopējā Ēnu dienas statistikā.

Padomi motivācijas formulēšanai

Piesakoties vakancei, Tev būs jāpamato, kāpēc vēlies ēnot konkrēto personu un profesiju. Pārdomā rūpīgi, ko rakstīt pieteikumā, jo Tava motivācija būs galvenais atlases kritērijs, pēc kura Ēnu devējs izvēlēsies savas ēnas. Tas, ko ierakstīsi pieteikuma ailītē, būs izšķiroši!

 • Motivācija šajā gadījumā ir tas, kas Tevi pamudināja pieteikties uz konkrēto vakanci. Piemēram, tā var būt vēlme strādāt šajā profesijā vai nozarē vai padziļināta interese par attiecīgo profesiju, nozari vai uzņēmumu.
 • Pamato īsi, kāpēc šī Ēnu diena pie konkrētās personas Tev būtu lietderīga. Piemēram, Tu vēlies studēt šajā nozarē vai vēlies strādāt attiecīgajā uzņēmumā, iestādē vai organizācijā.
 • Svarīgi, lai Tava pieteikuma motivācija ir īsa, pamatota un pārliecinoša. Piemēram, ja raksti, ka padziļināti interesējies par kādu profesiju vai nozari, tad noteikti piemini, kā tieši to dari (piemēram, piedalies interešu grupās, lasi literatūru utt.). Jo pārliecinošāks būs pamatojums, jo lielāka iespēja Ēnu dienā tikt uz viskārotāko vakanci!
 • Ja dodies pie kādas konkrētas personas, tad pamato, kāpēc tieši vēlies ēnot viņu, nevis kādu citu šīs nozares pārstāvi. Tas piešķirs personiskāku attieksmi. Kas tieši Tevi saista konkrētās personas darbā?
 • Neaizmirsti, ka pieteikums ir Tava vizītkarte, pirmais iespaids par Tevi! Tādēļ raksti to lietišķā stilā, piedomā par gramatiku, pareizrakstību un noteikti pirms iesūtīšanas vēlreiz pārbaudi uzrakstīto. Neliterāras valodas lietošana un gramatiskas kļūdas var atstāt sliktu pirmo iespaidu, kā arī samazināt iespēju tikt pie kārotās vakances!

3. posms - Ēnu diena

Ēnu devējam pēc Tava pieteikuma apstiprināšanas jāsazinās ar Tevi, lai informētu par Ēnu dienas norisi. Esi pacietīgs, bet, ja neesi sagaidījis informāciju līdz 11.februārim, uzņemies iniciatīvu un sazinies ar Ēnu dienas organizatoriem.

Ēnu diena  2020  norisinās 12.februārī. Sagatavojies tai nopietni! Padomā par sava apģērba izvēli, par jautājumiem, ko uzdosi savam Ēnu devējam un neaizmirsti izdrukāt svarīgos dokumentus. 

Ēnu diena parasti ir 4–6 stundas gara, taču par precīzu norises laiku vienojies ar savu Ēnu devēju. Centies šo laiku izmantot pēc iespējas daudzpusīgāk – vēro apkārt notiekošo, komunicē ar savu Ēnojamo un uzdod sagatavotos intervijas jautājumus, lai gūtu maksimāli daudz no kopā aizvadītās dienas. 

Padomi veiksmīgai Ēnu dienai!

 • Saģērbies atbilstoši profesijai. Ar savu ārējo izskatu centies piemēroties sava Ēnu dienas uzņēmuma specifikai (to noskaidro jau iepriekš) un atceries, ka šajā dienā Tev godam jāpārstāv ne tikai pašam sevi un sava skola, bet arī Ēnu dienas organizētājs – biedrība Junior Achievement  Latvia.
 • Nenokavē dienas sākumu un norunāto tikšanās laiku. Ja dodies uz vietu, kuru nepārzini, ierodies ar laika rezervi un noteikti pirms tam izpēti karti, lai precīzi zinātu, kurp jādodas. Pieraksti Ēnu devēja telefona numuru, lai nepieciešamības gadījumā varētu ar viņu sazināties.
 • Izmanto sev atvēlēto laiku lietderīgi – ieteicams uzsākt darba dienu ar iepazīšanos un turpmākās darba dienas norises plānu.
 • Esi lietišķs un aktīvs, atceries, ka vienlaicīgi savu uzdevumu veicat abi – gan Ēnas devējs, gan Ēnotājs. Nekautrējies izzināt visu, kas Tev svarīgs, – uzdod sev interesējošus jautājumus par Ēnu devēja profesiju.
 • Ja kopā ar ēnojamo jāpavada pusdienas pārtraukums, noskaidro, vai pusdienosiet kopā. Noteikti paņem līdzi pusdienu naudu, lai varētu samaksāt par savām pusdienām.
 • Vēro visu apkārt esošo un notiekošo, lai dienas beigās varētu secināt un dalīties ar piedzīvotajā gan ar savu Ēnu devēju, gan vēlāk ar skolas biedriem.
 • Atceries, ka dalība Ēnu dienā notiek brīvprātīgi gan no skolēnu, gan Ēnu devēju puses. Tādēļ novērtē to un neaizmirsti dienas beigās pateikt paldies par Tev atvēlēto laiku!

Dokumenti

Apliecinājuma zīme Tev ir jāizdrukā, Ēnu dienā jāņem līdzi un dienas beigās jāaizpilda kopā ar savu Ēnu devēju. Tā apliecina Tavu dalību Ēnu dienā. To varēsi pievienot savam CV, piesakoties darbā, apmaiņas mācību programmai vai studijām.

Paraugs intervijas jautājumiem Tev palīdzēs neapjukt un satraukumā zināsi, ko jautāt un par ko runāt ar Ēnu devēju. Izlasi to laicīgi pirms Ēnu dienas, papildini ar saviem jautājumiem, ko vēlies jautāt uzzināt un esi gatavs un sarunai!

Skolēna Ēnu dienas atspoguļojuma lapa ir aizpildāma pēc Ēnu dienas, lai novērtētu ieguvumus un apkoptu iegūto informāciju. Jautājumi Tev palīdzēs apkopot savas domas par Ēnu dienā piedzīvoto, kā arī izveidot stāstu, lai piedalītos konkursā.

Ēnu diena 2020 Nolikums.

4. posms - Ēnu dienas analīze un izvērtējums

 

Pēc Ēnu dienas noteikti būsi dažādu jaunu iespaidu pārņemts, tādēļ iesakām tos pierakstīt jau dienas gaitā, kā arī tūdaļ pēc Ēnu dienas. Tas Tev varētu noderēt, ja jāgatavo kāds rakstisks darbs vai prezentācija par Ēnu dienā piedzīvoto. Ēnu dienas analīze tiek veikta pēc izvēles un skolotāja norādījumiem.

Skolēna Ēnu dienas atspoguļojuma lapa ir aizpildāma pēc Ēnu dienas, lai novērtētu ieguvumus un apkoptu iegūto informāciju. Jautājumi Tev palīdzēs apkopot savas domas par Ēnu dienā piedzīvoto, kā arī izveidot stāstu, lai piedalītos konkursā.

Pats atradu savu Ēnu devēju

Tie skolēni, kas izrādījuši iniciatīvu un paši uzrunājuši savu Ēnu devēju, neizmantojot www.enudiena.lv sistēmu, ir aicināti aizpildīt īpašu pieteikuma formu "Pats atradu savu Ēnu devēju". To atradīsi sadaļā Reģistrējies - Pats atradu savu Ēnu devēju. Anketa redzama šeit

Pieteikšanās un informācija: www.enudiena.lv

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Anvars, Oskars, Ritvars

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

2019. gadā Druvas vidusskola CE rādītājos ieguvusi 3. vietu lauku vidusskolu grupā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt