Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Vanda, Veneranda, Venija

Dzimšanas dienu svin:

Emīlija Liģere, Eva Evelīna Roba, Oļegs Eversons

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Labrīt, Robotika! nometnes noslēgums

Ar vērienīgu noslēguma pasākumu 16. jūnijā noslēdzās Jauno programmētāju atbalsta biedrības un Druvas vidusskolas īstenotais projekts Nr. 0-89/4-7.2/34 LEGO robotikas un tehniskās jaunrades nometne bērnu un jauniešu digitālo un sociālo prasmju pilnveidošanai. Uz noslēguma pasākumu bija aicināti projekta dalībnieku vecāki, māsas un brāļi, lai klātienē vērotu nometnē paveikto - dalībnieku veidoto robotu paraugdemonstrējumus un sacensības. Katrai komandai ar savu robotu bija jāveic četras dažādas sarežģītības trases. Liels bija vecāku pārsteigums par savu bērnu veikumu, atzinīgi aplausi izskanēja pēc katra demonstrējuma. Liela daļa nometnes dalībnieku pirms tam nebija nodarbojušies ar programmēšanu un robotiku, tāpēc gandarījuma sajūta un prieks par uzdrīkstēšanos šiem bērniem bija dubultliels. Arī komandas Meiteņu spēks dalībnieces ar robotiku pirms tam nebija nodarbojušās, tomēr viņu veidotais robots vairākās trasēs guva labākos rezultātus, apsteidzot pieredzējušākus pretiniekus. Kad skolotāja Dace noslēgumā jautāja tiem nometnes dalībniekiem, kas līdz šim neapmeklēja robotikas pulciņu, vai nākamgad pievienosies tam, lielākā daļa dalībnieku atbildēja apstiprinoši. Savukārt dalībnieki no Ezeres pamatskolas un Saldus vidusskolas solījās, ka noteikti reizi mēnesī apmeklēs Talantu skolas nodarbības. 

Lieliska nometne, ļoti patikušas gan robotikas nodarbības, gan pārējās aktivitātes - tā savās izvērtējuma anketās atzīmējuši lielākā daļa dalībnieku. Jautājums - kad būs nākamā nometne, izskanēja vairākkārt. Tas apliecina jauniešu interesi un nepieciešamību līdzīgus pasākumus organizēt arī turpmāk. 

Projekta mērķis ir sasniegts - nometnes dalībnieki guvuši jaunas digitālās zināšanas un prasmes, uzlabojuši savas sociālās prasmes, ieguvuši jaunus draugus un interesantu nodarbošanos, kas motivēs apmeklēt nodarbības un turpināt izglītoties vairāk.

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Labrīt, Robotika! ekskursijā!

14. jūnijā JPAB organizētās nometnes dalībnieki devās izzinošā ekskursijā uz Rīgu. Diena pārsteigumiem un pozitīvām emocijām piepildīta! 

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Skatīt vairāk

Labrīt,Robotika!

No 13.-16. jūnijam skolā norisināsies Jauno programmētāju atbalsta biedrības organizētā nometne Labrīt, robotika! Nometnes nosaukumu izdomāja paši jaunieši, tiekoties Ideju darbnīcā maija vidū, lai kopīgi plānotu aktivitātes nometnei. Kādas nodarbības bez programmēšanas un robotikas vēl vēlas, kurp doties ekskursijā - tie bija tikai daži no apspriežamajiem jautājumiem. Nometnes pirmās dienas uzdevums ir sastellēt savu robotu, ar ko vēlāk tiks veikti dažādi uzdevumi, jeb misijas. Neskatoties uz sarežģīto uzdevumu, nometnē valda priecīgs noskaņojums un īsts komandas gars, jo robotika, tas ir komandas darbs. Pēc robotikas un programmēšanas nodarbībām paredzētas sportiskas aktivitātes un vakara sadraudzības spēles. Bet jau rīt - interesanta ekskursija uz Rīgu!

Nometnē piedalās 30 bērni no Druvas vidusskolas, Saldus vidusskolas un Ezeres pamatskolas, tai skaitā arī bērni, kas iesaistīti PUMPURS projektā. Nometne tiek organizēta projekta Nr. 0-89/4-7.2/34 “LEGO robotikas un tehniskās jaunrades nometne bērnu un jauniešu digitālo un sociālo prasmju pilnveidošanai"  ietvaros. Projekta mērķis ir organizēt nometni bērnu un jauniešu digitālo un sociālo prasmju pilnveidošanai, izmantojot motivējošus LEGO robotikas elementus. Īstenojot projektu, vēlamies kliedēt mītu, ka robotika un programmēšana ir tikai gudrajiem un motivētajiem skolēniem domāti pulciņi (pielāgojot uzdevumus, iepējams ieinteresēt ikvienu bērnu, neskatoties uz to, ka viņam ir grūtības atsevišķos mācību priekšmetos).

   

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

 

4.do un re ekskursijā uz Liepājas teātra izrādi "Pollianna"

Iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros 29.martā 4.klases devās ekskursijā uz Liepājas teātri, kur apmeklēja jauniestudējumu "Pollianna".

Paula Vlasova no 4.re klases raksta:

"Man šī izrāde rosināja pārdomas par to, lai kāds tu arī būtu, lai kā tu izskatītos , tu vari pricāties par to, kas tev pieder un par to, kādasir tavas labās īpašības. Pollianna priecājās par visu un pierādīja, ka to var visi- arī krustmāte Pollija, kura to nevēlējās.

Man ļoti patika šī izrāde, tā bija ļoti interesanta un pamācoša. Es vēlētos šo izrādi redzēt katru rītu, tad visu atlikušo dienu būtu labs garastāvoklis. Iesaku ikvienam kādā brīvā brīdī aizbraukt noskatīties šo izrādi, es domāju, ka nebūtu neviens, kan tā nepatiktu!" 

1.re klase izrādē "Varde par solisti"

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma ietvaros" 1.re klase 16. aprīlī Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars apmeklēja izrādi "Varde par solisti", kurā Bērni varēja iepazīties ar LNO solistiem Eviju Martinsoni, Ilonu Bageli, Juri Vizbuli, Kalvi Kalniņu

Koncerts bija vērtīgs un izglītojošs. Dažas bērnu atziņas:

Rebeka: „Es uzzināju, kā dzied operā.”

Madara: „Mēs noskatījāmies, kā kļūt par solistiem. Tas bija Lielajā dzintarā.”

Emīls: „Uzzināju, ka opera ir nopietna."

9.re klase Dailes teātra izrādē "Zēni"

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma ietvaros" 9.re klase izmantoja brīnisķīgu iespēju,lai Dailes teātra mazajā zālē apmeklētu izrādi jauniešiem "Zēni". 

Stāsts par draugu savstarpējām attiecībām, par bailēm no atbildības, par lēmumiem, par draugu atiecībām. 

Bet kurš ir draugs, kurš tikai īslaicīgs ceļabiedrs? 

Jaunieši atzina, ka izrādē redzami ļoti daudz pārspīlējumu, bet tajā pašā laikā, reāli iespējami notikumi, kuri var atgadīties katra dzīvē. Vien jāprot īstajā laikā pieņemt īstos lēmumus un apzināties, ka katrs pats ir atbildīgs par savu dzīvi.

2.do klase Latvijas Mākslas muzejā (Latvijas Skolas soma)

Programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros, 2. do klase devās ekskursijā uz Latvijas Mākslas muzeju Rīgā, kur gida pavadībā iepazina Mākslas muzeju. "Kļuvām par Mākslas detektīviem- pēc kartē esošiem gleznu fragmentiem bija jāatrod gleznas. Jautri! Paldies!"

Kl.audzinātāja Dzintra Januze

Skatīt vairāk

Eksperimentu nakts

Druvas vidusskolas sākumskolas klašu skolēni un skolotāji bija sarūpējuši vecākiem neparastu vakaru — viņiem piedāvāja vienkāršos veidos atkārtot fizikas, ķīmijas un bioloģijas likumus, izmēģinot dažādus eksperimentus.

Skatīt vairāk

Eksperimentu nakts

Jau šo pietdien, 5. aprīlī, gaidīsim uz nebijušu pasākumu 1.-4. klašu skolēnu vecākus, lai kopā ar bērniem atklātu daudz aizraujošu eksperimentu pasākumā "Eksperimentu nakts". Pasākuma sākumā būs iedvesmojoša lekcija ar praktiskiem piemēriem par to, kā ikdienā varam veicināt bērna interesi par dabaszinībām. Pēc lekcijas vecāki varēs apmeklēt vairākas, bērnu vadītas, eksperimentu laboratorijas un prāta asināšanas darbnīcas, krāt zīmodziņus un piedalīties loterijā. Pasākums noslēgsies ar jautru ballīti, ko vadīs Arvita Romanovska. Eksperimentu nakts ir noslēguma pasākums Cemex Iespēju fonda līdzfinansētā projektā "Eksperimentē Druvas vidusskolā", kura ietvaros iegādāti mācību eksperimentu komplekti dabaszinību apguvei sākumskolas vecuma bērniem.

Projekts "Eksperimentē Druvas vidusskolā"

Pateicoties CEMEX iespēju fondam, esam iegādājušies 3 komplektus sākumskolas vecuma bērniem dažādu dabaszinību eksperimentu veikšanai.

Skolēni cītīgi mācās veikt eksperimentus un gatavojas pasākumam Druvas vidusskolas sākumskolas skolēnu vecākiem Eksperimentu nakts, kas notiks š.g. 5. aprīlī, kurā mācīs eksperimentus veikt saviem vecākiem.

Eksperimentu komplekti “Elektrība”, “Dabas procesi” un “Gaiss” iegādāti Cemex Iespēju fonda atbalstīta projekta “Eksperimentē Druvas vidusskolā” ietvaros.

 

Projektu nedēļas "Esi Energo Efektīvs!" noslēgums!

Ar interesantām noslēguma aktivitātēm pagājusi pēdējā projekta "Esi Energo Efektīvs!"  diena.

Skatīt vairāk

Projektu nedēļa "Esi Energo Efektīvs"

Jau pavisam drīz Druvas vidusskolā sāksies Projektu nedēļa - tā norisināsies no 4. līdz 6. februārim. Šogad Projektu nedēļas tēma - energoefektivitāte. Projektu nedēļas noslēguma pasākums 6. februārī plkst. 13.00 Druvas kultūras namā - aicināts ikviens interesents.  Pasākumā varēs iepazīties ar 9.-11.kl.skolēnu veiktajiem pētījumiem, uzzināt daudz noderīgas informācijas par energoefektivitāti un to, kā mēs katrs ar savu rīcību varam ietekmēt klimata pārmaiņas pasaulē.

Projektu nedēļa tiek organizēta projekta “Esi Energo Efektīvs” ietvaros, kas saņēmis finansējumu Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā atklāta projektu konkursa Globālās izglītības tīkla Eiropā Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas finanšu instrumenta projektu atlasē. Projekta sadarbības partneris ir biedrība “PASSIVE HOUSE LATVIJA”.
 

Skolotāji mācās par energoefektivitāti

Jaunais gads Druvas vidusskolā iesācies spraigi. 4. janvārī, kamēr skolēni vēl brīvlaikā, skolotāji cītīgi mācījās par energoefektivitāti. Cik efektīvi un lietderīgi patērējam enerģiju, kā efektīvi izmantot dabas resursu enerģiju, globālā sasilšana – kā tā veidojas un kādas ir tās sekas – tie ir tikai daži no jautājumiem, kuri tika skatīti seminārā.

Apmācības organizēja biedrība “PASSIVE HOUSE LATVIJA”, kas ir Druvas vidusskolas īstenotā projekta “Esi Energo Efektīvs” sadarbības partneris. Seminārā gūtās zināšanas palīdzēs labāk izplānot un sagatavot projekta nedēļu skolā, kas notiks februāra sākumā.

Skatīt vairāk

Projekts "Esi Energo Efektīvs" saņēmis finansējumu

Priecājamies, ka Druvas vidusskolas projekts “Esi Energo Efektīvs” ir atzīts par labāko Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā atklātā projektu konkursā “Globālās izglītības tīkla Eiropā Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas finanšu instrumenta projektu atlase” .
Projekts tapis sadarbībā ar biedrību “PASSIVE HOUSE LATVIJA”.
Projekta īstenošanas laiks 01.11.2018-30.03.2019.
Projekta mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par energoefektivitātes nozīmi un ietekmi uz klimata pārmaiņām pasaulē, nodrošinot iespēju piedalīties interaktīvās izglītojošās nodarbībās, izmantojot praktiski pielietojamas metodes un iepazīstot industrijā izmantotus energoefektivitātes risinājumus.
Projekta ietvaros paredzēts gan pieredzes apmaiņas brauciens un izglītojošs seminārs pedagogiem, gan dažādas pētnieciskas aktivitātes Druvas vidusskolas skolēniem.

 

Roboti strādā cilvēku vietā. Sapnis vai realitāte?

Lai izprastu karjeras iespējas lauksaimniecībā, Saldus novada jauniešu grupa 16.februārī devās izglītojošā ekskursijā uz SIA "Saldus Druva" jauno fermu, kas tikko uzcelta un iekārtota.

Skatīt vairāk

Projekts "Mūsu Latvijas karte"

Lai mūsu valsts jubilejas gadā pievērstu uzmanību īpašām un pašu atrastām Latvijas vērtībām, Druvas vidusskola sāk īstenot Cemex Iespēju fonda un Saldus novada pašvaldības atbalstītu projektu “Mūsu Latvijas karte”.

Skatīt vairāk

"Puzurs" iepriecina lietuviešus!

Deju kolektīva "Puzurs" jaunieši  2017.gada 30.novembrī prezentēja latviešu tautastērpus starptautiskā projektā Mažeiķos.

Skatīt vairāk

"Pastāvēs, kas pārmainīsies!"

Laikā no 29.oktobra līdz 4.novembrim Druvas vidusskolas skolotāji Antra Dukāne, Lauris Rinmanis, Liāra Beļkeviča un Saldus novada izglītības pārvaldes projektu vadītāja Eva Einmane piedalījās starptautiskā konferencē Skotijā “Eiropas jaunā darbaspēka attīstīšana caur inovatīvu izglītību”

Skatīt vairāk

Aicinām iepazīt 3D modelēšanu!

2017.gada 1.decembrī plkst.15.00

Druvas vidusskola aicina uz aizraujošu semināru par tēmu

“3D modelēšanas iespējas”

Skatīt vairāk

Apgūstam 3D modelēšanu!

Katru ceturtdienu vēlā pēcpusdienā 3 stundas multimēdiju klasē jauno tehnoloģiju cienītāji ar aizrautību apgūst 3D modelēšanu!

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Vanda, Veneranda, Venija

Dzimšanas dienu svin:

Emīlija Liģere, Eva Evelīna Roba, Oļegs Eversons

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Druvas vidusskola saņēmusi balvu par labākajiem CE rādītājiem lauku vidusskolu grupā 2018. gadā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt