Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Arvils, Osvalds

Dzimšanas dienu svin:

Adrians Punkstiņš, Kristers Biljards, Marta Znotiņa

Ieskaties!

Labrīt, Robotika! ekskursijā!

Publicēts: 15. jūnijs 2019
Atjaunots: 02. janvāris 2020

 

LU Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzejs

Nometnes dalībnieki iepazinās ar datortehnikas attīstības vēsturi, gan agrāko laiku skaitļošanas palīgierīcēm un pirmo paaudžu datoru iekārtām, uzbūves elementiem, gan datoru  kolekciju. Skolēniem lielu izbrīnu radīja viena no pirmajām skaitļošanas ierīcēm, visi vēlējās izmēģināt. Arī pirmo atmiņu ierīču lielums un ietilpība radīja neticamu izbrīnu.        Skolotājs N.Svētiņš dalījās savā pieredzē kā viņš 80- tajos gados mācījies programmēt un nesis savu sacerēto programu, kas pēc tam ar perfokartēm tika ievadīta skaitļošanas mašīnā. Ja atrada kļūdu, tad to varēja izlabot tikai nākamajā dienā.  Skolēniem bija šī iespēja redzēt kā izskatījās perfokartēs rakstītā programma.

IT DEMO centrs

Rīgas IT Demo centrs ir stilīgākā tehnoloģiju telpa Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Nometnes dalībnieki izmēģināja modernās tehnoloģijas, ko ir veidojuši Latvijas IT uzņēmumi.

Izmēģināja 3D printer darbībā, izdrukāja sniegpārsliņu.  Mētājamam mikrofonam  bija liela piekrišana,  katrs no dalībniekiem vēlējās to izmēģināt. Kā arī parunāties ar datorizēto ierīci Annu.

 

Latvijas Nacionālā bibliotēkā

Daži nometnes dalībnieki bija pirmo reizi bibliotēkā. Ēkas milzīgums un plašums aizrāva.

Apmeklējam Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāvīgo ekspozīciju "Grāmata Latvijā", kur ar savu dzirdi, redzi, tausti un ožu varēja  pieredzēt grāmatu.

Piedalījāmies Kaligrāfijas darbnīcā mācību telpā “Virtakas klasē”. Darbnīcas laikā skolēni apguva prasmi rakstīt ar spalvaskātu. Iesilldītos roka tika vingrināta  strīpiņu vilkšanā, dalībnieki rakstīja savu vārdu.

Lekcija “Virtuālais EGO”

Paldies Sandrai Magrinai no Drošsinternets.lv par ideālo un  pamācošo lekciju. Bērnos tika raisītas pārdomas par to kā uzvedamies i-vidē, par to, ko publicējam, ko “laikojam”, ar ko apstiprinam draudzību.  Baiss fakts, ka, ja mēs 3 stundas dienā pavadām telefonos vai datoros, tad gadā tās ir 1095 stundas, jeb 24 dienas! Šis fakts šokēja visus!

Paldies Latvijas Nacionālajai bibliotēkai par telpas piešķiršanu!

Pastaigas Rīgas centrā Bastejkalnā arī guva pozitīvas atsauksmes.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Arvils, Osvalds

Dzimšanas dienu svin:

Adrians Punkstiņš, Kristers Biljards, Marta Znotiņa

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

2019. gadā Druvas vidusskola CE rādītājos ieguvusi 3. vietu lauku vidusskolu grupā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt