Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Elma, Elna, Menarda

Dzimšanas dienu svin:

Agate Beiere, Marta Patrīcija Rendakova

Ieskaties!

Alise Alute lingvistikas olimpiādē

Publicēts: 28. februāris 2023
Atjaunots: 28. februāris 2023

Neskatoties uz to, ka lingvistiku nemāca skolās kā priekšmetu, lingvistikas olimpiādes skolēniem pakāpeniski kļūst arvien populārākas daudzās valstīs. Lingvistikas olimpiāžu būtība ir šāda: dalībniekiem tiek iedoti uzdevumi, kuri ir jāatrisina noteiktā laikā. Uzdevumi var būt ļoti dažādi, taču vairums no tiem satur kādu materiālu visiem dalībniekiem nepazīstamā valodā, kurš ir jāizpēta un jāizanalizē. Balstoties uz saviem novērojumiem, dalībniekam ir jāsniedz atbildes uz jautājumiem (bieži vien jāpārtulko daži vārdi vai teikumi). 

Plaši izplatīts ir mīts, ka lingvistika ir saistīta galvenokārt ar svešvalodu apguvi. Īstenībā lingvistika pēta cilvēku valodu kā tādu, tās īpašības, uzbūvi, funkcionēšanu un attīstību, kā arī dažādas pasaules valodas kā tās atsevišķus pārstāvjus . Lai risinātu lingvistikas olimpiāžu uzdevumus, svešvalodu priekšzināšanas vai zināšanas lingvistikā NAV nepieciešamas (taču dažreiz tās var palīdzēt) – ir vajadzīga tikai uzdevumā dotā informācija, kā arī loģiskā un analītiskā domāšana.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Elma, Elna, Menarda

Dzimšanas dienu svin:

Agate Beiere, Marta Patrīcija Rendakova

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt