Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

Noslēdzies projekts "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā"

Paldies Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fondam 2023 par  piešķirtajiem līdzekļiem, nodrošinot papildinājumu esošajai materiāltehniskajai bāzei un aktivizējot skolēnus un vecākus par pieejamajiem STEM jomas pulciņiem. Izglītības iestādei nepieciešams sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, lai skolā sekmētu mūsdienīgas personības attīstību. 

Projekta mērķis: Īstenot sadarbību starp dažādām sabiedrības grupām un organizācijām, veicināt bērnu un jauniešu interesi par STEM jomas mācību priekšmetiem, papildinot jau esošo dizaina darbnīcu ar lāzergravēšanas iekārtu, pilnveidojot interešu izglītības piedāvājumu un noorganizējot pasākumu “Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā”.

 

Skatīt vairāk

Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā - atvērtās nodarbības

Divas nedēļas skolēniem un vecākiem bija iespēja iepazīties, ko dara katrā no STEM jomas pulciņiem. Ļoti bieži ir situācija, kad skolēns piesakās septembrī uz pulciņu un pēc tam no tā atsakās. Tādēļ atvērtās nodarbības bija lielisks veids kā atrast sev jaunu nodarbošanos vai vismaz izmēģināt un iepazīties ar STEM jomas pulciņos notiekošo.

Uz atvērtajām nodarbībām jau esošie pulciņu dalībnieki aicināja arī savus vecākus un savus draugus, kā arī klasesbiedrus. Liela interese bija par Robotikas pulciņos notiekošo, kā par mākslīgā intelekta nodarbībām. 

Paldies ikvienam, kurš ieradās uz atvērtajām nodarbībām. 

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Radoša darbošanās Dizaina un tehnoloģijas II stundā

Top! Dizains un tehnoloģijas II stundā 12. klases skolēni kopā ar skolotāju Inesi Gustiņu radoši darbojas. Jaunieši ir sagatavoši dizainu, lai veiktu apgērba apdruku sublimācijas tehnikā. Apdrukas iespējas tiek testētas uz dažādiem materiāliem. Tiek apdrukāti T-krekli, hudiji un lina somas.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā

Janvārī  gan skolēniem, gan vecākiem ir iespēja apmeklēt un piedzīvot Druvas vidusskolā piedāvātās "atvērtās" nodarbības eksaktās jomas pulciņos. 

 

Varbūt skolēns vēl ir tikai ceļā uz savu īsto ārpusstundu nodarbošanos? Piedāvājam atvērtās nodarbības aktivitāšu cikla “Tehnoloģiju launags” projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros. Skolēni un viņu vecāki tiek aicināti uz atvērtajām nodarbībām pēcpusdienās pulciņu nodarbību laikos. Pulciņu skolotāji stāstīs un rādīs, ar ko nodarbojas, ļaus izmēģināt, tehnoloģiju darbnīcās demonstrēs aprīkojuma iespējas.

Visi interesenti laipni gaidīti!

 

 

Projekts "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā"  tapis ar Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonda 2023 atbalstu.

Skatīt vairāk

Paši sev izgatavo vienotus T-kreklus

Skolas tradīcija ir Ziemassvētku volejbola turnīrs, kurā piedalās klašu komandas no 9.klases līdz 12. klasei un arī skolotāju komanda.

Lai klases kolektīvu īpaši vienotu, 10.di klases aktīvie skolēni radošajā pēcpusdienā radīja paši sev unikālus t-kreklus. Skolēni izstrādāja dizainu un paši veica arī apdruku uz t-krekliem.  Kā atzina jaunieši "cept" t-kreklus esot viegli, taču laikietilpīgi un darbs ir jāveic uzmanīgi.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Radošais decembris - top dāvanas

Datorikas stundās 4.klases skolēni apguva tēmu "Attēlu apstrāde". Lai pielietotu praktiski iegūtās zināšanas, tika organizēta dāvanu tapšanas meistarklase.

Uzdevums bija izgatavot krūzīti kādam mīļam cilvēkam kā Ziemassvētku dāvanu. Skolēni izstrādāja savu dizaina risinājumu krūzītes apdrukai. Kāds izmantoja savu fotogrāfiju, kāds veidoja kolāžu, kāds papildināja attēlu ar tekstu. Nu stundā apgūtais tika pielietots radošajā nodarbībā projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros kopā ar skolotājām Daci Dumbari un Inesi Gustiņu. Skolēni ne tikai izstrādāja dizainu, bet paši arī drukāja un presēja sublimācijas tehnikā.

Paldies vecākiem par atbalstu un noslēpumu.

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

 

Skatīt vairāk

Radoša darbošanās Dizaina un tehnoloģijas stundā

Dizaina un tehnoloģiju programmas jauniešiem un skolotājai Inesei Gustiņai šajā pirmssvētku laikā lielu prieku sagādā iespēja praktiski izmēģināt darbu ar jauniegūtajām sublimācijas tehnikas ierīcēm – Megija, Evita, Enija un Artis veido dizainu un praktiski “dedzina” krūzītes - top brīnišķīgas, personalizētas dāvanas pašiem tuvākajiem.

Procesu ar neviltotu interesi vēro skolas jaunā paaudze – 4.re klase.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Topošie uzņēmēji izgatavo prototipus

Sociālo zinību stundu ietvaros 9.klašu skolēni veidoja savus uzņēmumus. Tika rakstīti biznesa plāni, izgatavoti prototipi, sagatavotas Pitch runas. 

Skolēniem bija iespēja sava biznesa idejas prototipu izgatavot, izmantojot lāzergravēšanas iekārtu, kas iegādāta projektā "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā". 

Markuss Kaminskis Freibergs, Rūdolfs Sproģis, Lita Sovarde un Evelīna Milčonoka veidoja atslēgu piekariņus, izgriežot finiera figūras un iededzinot latvju zīmes. Linards Mickēvičs, Dāvis Polis un Aivars Štāls radīja tējas namiņu, kurā ievietot tējas paciņas un medus burciņu. Gustavs Petruks, Ernests Bambāns un Mārtiņš Ziediņš veidoja autostāvietu pulksteni, puiši izstrādāja divus dažādus modeļus.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Iegādāta Lāzergravēšanas iekārta

Esam priecīgi saņemt Lāzergravēšanas iekārtu! 21.septembrī Druvas vidusskolā tika uzstādīta Lāzergravēšanas iekārta, pateicoties Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonda 2023, atbalstītajam projektam - Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā, kur Druvas vidusskola ir sadarbības partneris Jauno programmētāju atbalsta biedrībai. Lāzergravētājs papildinās jau esošo dizaina laboratoriju.

Biedrība ar projektu vēlas palīdzēt dažādot mācību procesu un ārpusstundu izglītības iespējas un ieinteresēt skolēnus.

 

Skatīt vairāk

Noslēdzies projekts ar SCHWENK Latvija atbalstu

Esam pateicīgi SCHWENK Latvija finansiālajam atbalstam! Drošas dzīves vides attīstības biedrības “Oāze” īstenotais projekts “Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai” beidzot ir noslēdzies!

Šī projekta īstenošana dažādu apstākļu dēļ ievilkās gandrīz par gadu, bet, neskatoties uz to, tiklīdz kā pirmie sūtījumi pienāca, tie tika likti lietā.

Skatīt vairāk

Piedalāmies skolu pašpārvalžu projektā

Laba ziņa! Mūsu skola ir to 4 Saldus novada skolu vidū, kas Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras organizētajā skolēnu pašpārvalžu prgrammas "Kontakts" ietvaros saņēmuši apstiprinājumu īstenot projektu "Atver logu labbūtībai"! 

Projektā plānots organizēt pasākumus, kas aktivizētu 6. līdz 12. klases skolēnus, lai viņi izprastu skolēnu pašpārvaldes funkcijas, aktīvāk iesaistītos pašpārvaldē un skolas sabiedriskās dzīves dažādošanā un pasākumu organizēšanā. Mūsu lielākais izaicinājums ir izveidot jauniešu koprades telpu un noorganizēt skolēnu domes tikšanos "Kafija ar skolas administrāciju". 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros un norisināsies līdz 2023.gada 31.janvārim.

Skatīt vairāk

Īstenojam projektu ar SCHWENK Latvija atbalstu!

Pēdējās 2 nedēļas jūtamies kā Ziemassvētkos. Kāpēc? Ar lielu sparu skola sadarbībā ar drošas dzīves vides attīstības biedrību "Oāze" uzsākusi projekta "Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai" īstenošanu. Projekts tiek īstenots ar SCHWENK Latvija finansiālu atbalstu. Esam pasūtījuši daudzveidīgu aprīkojumu, un katru otro dienu saņemam kādu noslēpumainu paku.  #SCHWENKLatvija #projekts

 

Skatīt vairāk

Uzsākam projektu ar SCHWENK atbalstu

Esam pavisam tuvu vēl viena sapņa piepildījumam! Ar SCHWENK Latvija finansiālu atbalstu drošas dzīves vides attīstības biedrība "Oāze" uzsākusi īstenot projektu "Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai"! 

Projektā plānots, ka iegādāsimies inventāru - bumbiņas, pašmasāžas un vieglu treniņu aprīkojumu, dažādu izmēru bumbas, līdzsvara diskus u.c. - ar kuru palīdzību, skolas medmāsas vadīti, nodarbosies un veselību atgūs skolēni, kuri atbrīvoti no sporta stundām. Ārpus mācību stundām šo inventāru varēs izmantot pedagogi un ikviens skolēns, kurš vēlēsies relaksēties vai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Janvārī, februārī un martā notiks plānoto priekšmetu iegāde.

Skatīt vairāk

Projekts "3D-Drosmīgām domām un idejām"

Tika popularizēta dizaina un tehnoloģijas nozare. Dalībniekiem -30 jauniešiem pavērās iespējas paplašināt redzesloku un izmēģināt darbībā 3D dizaina veidošanas rīku. Radošajā nodarbībā dalībnieki uzkrāja ne tikai sadarbības pieredzi, kas pēc COVID 19 attālinātajām mācībām bija svarīgi aktualizēt, bet arī jaunas zināšanas.

Skatīt vairāk

Vasaras skoliņa “Dziedātava”

 Muzicēšana, atkalsatikšanās un dzīvesprieks bija projekta – vasaras skoliņas “Dziedātava” – vadmotīvs trīs dienu garumā. Vasaras skoliņā satikās Druvas vidusskolas zēnu kora un 5.-9. klašu meiteņu kora dalībnieki un viņu mūzikas skolotājas. Laikā, kad tika izstrādāts projekta pieteikums, cerējām, ka skolēnu Dziesmu un deju svētki kaut vai nelielā formātā, bet notiks klātienē. Dzīve un ieilgusī pandēmija ieviesa savas izmaiņas, bet viss, kas notiek, notiek uz labu, jo mūzikas skolotājas brīvi varēja izvēlēties repertuāru – azartisku, dzīvespriecīgu, spriganu, īsti vasarai atbilstošu.

Projektu īstenoja Druvas vidusskolas mūzikas skolotājas. Īpašās viešņas bija Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Valda Tračuna un aktrise Anta Aizupe. Raibajai dalībnieku kompānijai bija ne tikai jādzied, bet jāveic dažādi balss nostādīšanas un elpošanas vingrinājumi, komandu veidošanas un aktiermeistarības aktivitātes. Bija arī rīta iesildīšanās ar aerobikas, deju un balss vingrinājumiem, sporta nodarbības, spēles un zināšanu pārbaudes uzdevumi. Trešajā dienā bija arī īpaša kulinārijas nodarbība, kad dalībnieki runāja par to, kā top biskvīta torte un dekorēja brīnumgardo skolotājas Ritas Ūpes cepto torti.

Līdz pēdējam cerējām, ka uz vasaras skoliņas noslēguma koncertu varēsim saaicināt vecākus, ģimenes locekļus, skolotājus, pagasta iedzīvotājus. Epidemioloģiskā situācija to diemžēl neatļāva. Klausītāju loks bija ierobežots – skolēnu vecāki un daži skolas darbinieki. Tomēr noslēguma koncerts izdevās ļoti jauks, sirsnīgs un patiesa prieka piepildīts. Dziedātāju un skolotāju acis dzirkstīja, klausītāji dziedāja līdzi, un aplausi skanēja nebūt ne pieticīgāk kā kādā lielkoncertā. Un kur nu vēl gardā kūka koncerta noslēgumā!

Projektu “Dziedātava”  īstenoja biedrība “Putnu pagalms”. Dalībnieki un skolotāji pateicas Saldus novada pašvaldības projektu fondam par finansiālu atbalstu un Druvas vidusskolai par iespēju darboties skolas telpās un teritorijā.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 3.diena

Aizraujošu trīs dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē” noslēdzas ar  gandarījuma sajūtu par paveikto. Projekta dalībnieki ir apmierināti ar paveikto, tik bilst, ka trīs dienas ir bijušas par maz!

Projektā tapa trīs Minecraft vides, kurās darbojās skolēni, kuri bija sadalīti pa vecumiem, katrā vecuma grupā bija 10 dalībnieki. Minecraft nodarbības skolēni mācījās populāro spēli pielāgot viņiem zināmai un pazīstamai videi – skolai, pagastam un Saldus pilsētai. Pedagogu vadībā projekta dalībnieki mācījās orientēties vidē, plānot un projektēt, attīstīt radošumu, veidojot savu spēles galveno varoni. Trenēja savstapējās sadarbības un komunikācijas prasmes. Izrādījās, ka būvēt jau esošus objektus nemaz nav tik viegli, jo jāievēro visi arhitektūras elementi. Pēc Timpara Tālivalda projekta celtā Druvas vidusskola 1989.gadā, šodien mazajiem Minecraft celtniekiem sagādāja milzum raižu, jo izveidot prototipu nebija vienkārši!

Ar rezultātiem un katras grupas izbūvētās vietas virtuālo ceļojumu var iepazīties video formātā.

Mazās grupas video: https://youtu.be/vj5YtzhvTzw

Vidējās grupas video: https://youtu.be/8GqKULGAFRk

Lielās grupas video:   https://youtu.be/CddUSp0nhkI

Projektu "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Organizē: Jauno programmētāju atbalsta biedrība,

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds,

Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola

 

Skatīt vairāk

Projekts "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 2.diena

Piedzīvojmiem un darbu bagāta bija otrā projekta realizācijas diena! 

Tapa pikseļu mākslas darbi. Pikseļu māksla ir digitālās mākslas veids, izveidota ar rastra grafikas programmatūras palīdzību, attēlus rediģējot pikseļu līmenī. Šoreiz projekta dalībnieki mākslas darbus radīja manuāli - rūtiņu lapās. Daži no mozaīkas un pērlīšu  veidiem ir ļoti līdzīgi pikseļu mākslai. Šajos mākslas veidos attēlus veido no mazām krāsainām vienībām, līdzīgi tam, kā mūsdienās izmanto pikseļus. Pikseļu māksla  ir populāra un tiek izmantota virtuālajā pasaulē, arī Minecraftā. 

Virtuālā pikseļu mākslas darbu  video izstāde skatāma šeit.

Lieliski pikseļu veida darbi tapa, veidojot Hama pērlīšu objektus. Šie mākslas darbi pārtapa atslēgu piekariņos.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 1.diena

Pirmā diena projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" aizritēja nemanot! Svarīgākais dienas mērķis bija dalībniekiem  sadalīt pienākumus un uzdevumus grupas ietvaros.

Katrai grupai tika iedalīts lielais virsuzdevums. Gados jaunākā grupa Minecraftā veidos Druvas vidusskolu. Tāpēc svarīgi bija izpētīt skolas apkārtni, ēkas arhitektūras elementus. Izpētīt, cik tad īsti skolai ir logu, durvju un stāvu. Vidējās grupas uzdevums ir izveidot Druvas centra svarīgākās ēkas, tādēļ projekta dalībnieki devās izpētes ekspedīcijā pa Druvu. Vecākās grupas uzdevums ir veidot ne tikai Druvas, bet arī Saldus svarīgākās un kultūrvēsturiskās ēkas.

Pēc objektu izpētes projekta dalībnieki ķērās pie darba - Saldus pagasta izbūves. Katrai grupai tika piešķirta sava platforma, kur darboties!

Projektu rīko:  Jauno programmētāju atbalsta biedrība

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds  

Skatīt vairāk

Piesakies projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Datums: 2021. gada 8. jūnija līdz 10. jūnijam

no pl.9.00 līdz 16.00 (1.jūnijā līdz pl.20.00)

Vieta: Druvas vidusskola (Skolas iela 2, Saldus pag., Saldus nov), Nodarbības notiks Druvas vidusskolas teritorijā.

Mērķauditorija: skolēni no 9 – 12 gadu vecumam.

Cena:  Nodarbības un nodarbību materiālus apmaksā Saldus novada pašvaldības projekta fonda atbalstīts projekts  “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”) un vecāku līdzfinansējums ēdināšanas izdevumu segšanai. Ēdināšanas pakalpojumu sniegs Saimnieciskās darbības veicēja Svetlana Sabecka.

Dalībnieku skaits – 10 skolēni grupā. Grupu vadītāji: Dace Dumbare (m.t.29149585), Arvita Romanovska (m.t. 26593944), Vineta Jurevica (m.t. 26177794). (Pirms nodarbībām grupu vadītāji nosūtīs atgādinājuma īsziņu un grupas precīzu tikšanās vietu.

Mērķis:  Attīstīt 9 -12 gadus vecu skolēnu radošumu, kognitīvās un sociālās prasmes, organizējot skolēnu interesēm atbilstošu, aizraujošu 3 dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”. Ievirzīt skolēnu interesi jēgpilnā datorspēļu izmantošanā. Parādīt bērniem, viņu vecākiem un sabiedrībai kopumā, ka viena no pasaulē populārākajām datorspēlēm “Minecraft” var būt izglītojoša un attīstoša.

NODARBĪBĀS NEPIECIEŠAMĀS LIETAS:

 • Ērts apģērbs un apavi atbilstoši laikapstākļiem,
 • Galvas sega,
 • Ūdens pudelīte,
 • Sejas maska (iekštelpu apmeklēšanai),
 • Uzlādēts mobilais telefons (būs nepieciešams vairākām aktivitātēm, nepieciešamības gadījumā būs iespējams izmantot  planšetes).

Plānotās aktivitātes:

 • Objektu būvēšana Minecraftā,
 • Kultūrvēsturisko objektu apzināšana,
 • Orientēšanās aktivitātes,
 • Pikseļu māksla,
 • Hama pērļošana,
 • Tanzpro- Biodanza,
 • Viktorīna Zini vai Mini

 

Sīkāka informācija par projektu un nodarbībām e-klases pastā!

Skatīt vairāk

Sit 5 un ieplāno 25!

Š.g.25. februārī pasākums Eksperimentu nakts 1.-5. kl. skolēnu ģimenēm - tēma Videi draugs. Iepazīsties ar pasākuma plānu, uzmanīgi izlasi arī sīkos burtus! :) Tiekamsies!

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt