Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

Projekts "3D-Drosmīgām domām un idejām"

Tika popularizēta dizaina un tehnoloģijas nozare. Dalībniekiem -30 jauniešiem pavērās iespējas paplašināt redzesloku un izmēģināt darbībā 3D dizaina veidošanas rīku. Radošajā nodarbībā dalībnieki uzkrāja ne tikai sadarbības pieredzi, kas pēc COVID 19 attālinātajām mācībām bija svarīgi aktualizēt, bet arī jaunas zināšanas.

Skatīt vairāk

Vasaras skoliņa “Dziedātava”

 Muzicēšana, atkalsatikšanās un dzīvesprieks bija projekta – vasaras skoliņas “Dziedātava” – vadmotīvs trīs dienu garumā. Vasaras skoliņā satikās Druvas vidusskolas zēnu kora un 5.-9. klašu meiteņu kora dalībnieki un viņu mūzikas skolotājas. Laikā, kad tika izstrādāts projekta pieteikums, cerējām, ka skolēnu Dziesmu un deju svētki kaut vai nelielā formātā, bet notiks klātienē. Dzīve un ieilgusī pandēmija ieviesa savas izmaiņas, bet viss, kas notiek, notiek uz labu, jo mūzikas skolotājas brīvi varēja izvēlēties repertuāru – azartisku, dzīvespriecīgu, spriganu, īsti vasarai atbilstošu.

Projektu īstenoja Druvas vidusskolas mūzikas skolotājas. Īpašās viešņas bija Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Valda Tračuna un aktrise Anta Aizupe. Raibajai dalībnieku kompānijai bija ne tikai jādzied, bet jāveic dažādi balss nostādīšanas un elpošanas vingrinājumi, komandu veidošanas un aktiermeistarības aktivitātes. Bija arī rīta iesildīšanās ar aerobikas, deju un balss vingrinājumiem, sporta nodarbības, spēles un zināšanu pārbaudes uzdevumi. Trešajā dienā bija arī īpaša kulinārijas nodarbība, kad dalībnieki runāja par to, kā top biskvīta torte un dekorēja brīnumgardo skolotājas Ritas Ūpes cepto torti.

Līdz pēdējam cerējām, ka uz vasaras skoliņas noslēguma koncertu varēsim saaicināt vecākus, ģimenes locekļus, skolotājus, pagasta iedzīvotājus. Epidemioloģiskā situācija to diemžēl neatļāva. Klausītāju loks bija ierobežots – skolēnu vecāki un daži skolas darbinieki. Tomēr noslēguma koncerts izdevās ļoti jauks, sirsnīgs un patiesa prieka piepildīts. Dziedātāju un skolotāju acis dzirkstīja, klausītāji dziedāja līdzi, un aplausi skanēja nebūt ne pieticīgāk kā kādā lielkoncertā. Un kur nu vēl gardā kūka koncerta noslēgumā!

Projektu “Dziedātava”  īstenoja biedrība “Putnu pagalms”. Dalībnieki un skolotāji pateicas Saldus novada pašvaldības projektu fondam par finansiālu atbalstu un Druvas vidusskolai par iespēju darboties skolas telpās un teritorijā.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 3.diena

Aizraujošu trīs dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē” noslēdzas ar  gandarījuma sajūtu par paveikto. Projekta dalībnieki ir apmierināti ar paveikto, tik bilst, ka trīs dienas ir bijušas par maz!

Projektā tapa trīs Minecraft vides, kurās darbojās skolēni, kuri bija sadalīti pa vecumiem, katrā vecuma grupā bija 10 dalībnieki. Minecraft nodarbības skolēni mācījās populāro spēli pielāgot viņiem zināmai un pazīstamai videi – skolai, pagastam un Saldus pilsētai. Pedagogu vadībā projekta dalībnieki mācījās orientēties vidē, plānot un projektēt, attīstīt radošumu, veidojot savu spēles galveno varoni. Trenēja savstapējās sadarbības un komunikācijas prasmes. Izrādījās, ka būvēt jau esošus objektus nemaz nav tik viegli, jo jāievēro visi arhitektūras elementi. Pēc Timpara Tālivalda projekta celtā Druvas vidusskola 1989.gadā, šodien mazajiem Minecraft celtniekiem sagādāja milzum raižu, jo izveidot prototipu nebija vienkārši!

Ar rezultātiem un katras grupas izbūvētās vietas virtuālo ceļojumu var iepazīties video formātā.

Mazās grupas video: https://youtu.be/vj5YtzhvTzw

Vidējās grupas video: https://youtu.be/8GqKULGAFRk

Lielās grupas video:   https://youtu.be/CddUSp0nhkI

Projektu "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Organizē: Jauno programmētāju atbalsta biedrība,

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds,

Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola

 

Skatīt vairāk

Projekts "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 2.diena

Piedzīvojmiem un darbu bagāta bija otrā projekta realizācijas diena! 

Tapa pikseļu mākslas darbi. Pikseļu māksla ir digitālās mākslas veids, izveidota ar rastra grafikas programmatūras palīdzību, attēlus rediģējot pikseļu līmenī. Šoreiz projekta dalībnieki mākslas darbus radīja manuāli - rūtiņu lapās. Daži no mozaīkas un pērlīšu  veidiem ir ļoti līdzīgi pikseļu mākslai. Šajos mākslas veidos attēlus veido no mazām krāsainām vienībām, līdzīgi tam, kā mūsdienās izmanto pikseļus. Pikseļu māksla  ir populāra un tiek izmantota virtuālajā pasaulē, arī Minecraftā. 

Virtuālā pikseļu mākslas darbu  video izstāde skatāma šeit.

Lieliski pikseļu veida darbi tapa, veidojot Hama pērlīšu objektus. Šie mākslas darbi pārtapa atslēgu piekariņos.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 1.diena

Pirmā diena projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" aizritēja nemanot! Svarīgākais dienas mērķis bija dalībniekiem  sadalīt pienākumus un uzdevumus grupas ietvaros.

Katrai grupai tika iedalīts lielais virsuzdevums. Gados jaunākā grupa Minecraftā veidos Druvas vidusskolu. Tāpēc svarīgi bija izpētīt skolas apkārtni, ēkas arhitektūras elementus. Izpētīt, cik tad īsti skolai ir logu, durvju un stāvu. Vidējās grupas uzdevums ir izveidot Druvas centra svarīgākās ēkas, tādēļ projekta dalībnieki devās izpētes ekspedīcijā pa Druvu. Vecākās grupas uzdevums ir veidot ne tikai Druvas, bet arī Saldus svarīgākās un kultūrvēsturiskās ēkas.

Pēc objektu izpētes projekta dalībnieki ķērās pie darba - Saldus pagasta izbūves. Katrai grupai tika piešķirta sava platforma, kur darboties!

Projektu rīko:  Jauno programmētāju atbalsta biedrība

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds  

Skatīt vairāk

Piesakies projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Datums: 2021. gada 8. jūnija līdz 10. jūnijam

no pl.9.00 līdz 16.00 (1.jūnijā līdz pl.20.00)

Vieta: Druvas vidusskola (Skolas iela 2, Saldus pag., Saldus nov), Nodarbības notiks Druvas vidusskolas teritorijā.

Mērķauditorija: skolēni no 9 – 12 gadu vecumam.

Cena:  Nodarbības un nodarbību materiālus apmaksā Saldus novada pašvaldības projekta fonda atbalstīts projekts  “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”) un vecāku līdzfinansējums ēdināšanas izdevumu segšanai. Ēdināšanas pakalpojumu sniegs Saimnieciskās darbības veicēja Svetlana Sabecka.

Dalībnieku skaits – 10 skolēni grupā. Grupu vadītāji: Dace Dumbare (m.t.29149585), Arvita Romanovska (m.t. 26593944), Vineta Jurevica (m.t. 26177794). (Pirms nodarbībām grupu vadītāji nosūtīs atgādinājuma īsziņu un grupas precīzu tikšanās vietu.

Mērķis:  Attīstīt 9 -12 gadus vecu skolēnu radošumu, kognitīvās un sociālās prasmes, organizējot skolēnu interesēm atbilstošu, aizraujošu 3 dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”. Ievirzīt skolēnu interesi jēgpilnā datorspēļu izmantošanā. Parādīt bērniem, viņu vecākiem un sabiedrībai kopumā, ka viena no pasaulē populārākajām datorspēlēm “Minecraft” var būt izglītojoša un attīstoša.

NODARBĪBĀS NEPIECIEŠAMĀS LIETAS:

 • Ērts apģērbs un apavi atbilstoši laikapstākļiem,
 • Galvas sega,
 • Ūdens pudelīte,
 • Sejas maska (iekštelpu apmeklēšanai),
 • Uzlādēts mobilais telefons (būs nepieciešams vairākām aktivitātēm, nepieciešamības gadījumā būs iespējams izmantot  planšetes).

Plānotās aktivitātes:

 • Objektu būvēšana Minecraftā,
 • Kultūrvēsturisko objektu apzināšana,
 • Orientēšanās aktivitātes,
 • Pikseļu māksla,
 • Hama pērļošana,
 • Tanzpro- Biodanza,
 • Viktorīna Zini vai Mini

 

Sīkāka informācija par projektu un nodarbībām e-klases pastā!

Skatīt vairāk

Sit 5 un ieplāno 25!

Š.g.25. februārī pasākums Eksperimentu nakts 1.-5. kl. skolēnu ģimenēm - tēma Videi draugs. Iepazīsties ar pasākuma plānu, uzmanīgi izlasi arī sīkos burtus! :) Tiekamsies!

Skatīt vairāk

Eksperimentu nakts 2021

Pasākums 1.-5. kl. skolēnu ģimenēm! Noteikti piedalies!

Skatīt vairāk

Dod 5 un ieplāno 25!

25. februārī aicinām visas 1.-5. kl. skolēnu ģimenes uz Eksperimentu nakti. Iepazīsties ar pasākuma programmu - uzmanīgi izlasi arī to, kas rakstīts sīkā drukā :) Tiekamies!

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt