Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

Apgūstam 3D modelēšanu!

Publicēts: 16. novembris 2017
Atjaunots: 07. decembris 2019

Druvas vidusskola kopš 2017.gada septembra īsteno Cemex Iespēju fonda atbalstītu projektu “3D Druva”. Projekta mērķis ir iepazīstināt Saldus novada skolēnus un skolotājus ar 3D printera izmantošanas iespējām eksaktajās zinātnēs un tautsaimniecībā, kā arī iesaistīt jauniešus Saldus pilsētas kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanā, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

 

Septembrī Saldus vidusskolā, Brocēnu vidusskolā un Druvas vidusskolā aicinājām 9.-12.kl. skolēnus pieteikties 7 nodarbību ciklam par tēmu “3D modelēšanas pamati”. Uz nodarbībām sākumā pieteicās 15 skolēni, bet šobrīd mācības turpina 12 pacietīgākie un centīgākie. Nodarbību vadītājs Ģirts Edvards Stepiņš katru otro ceturtdienu atbrauc no Liepājas, lai 3 stundas intensīvā darbā palīdzētu mūsu jauniešiem apgūt diezgan sarežģīto modelēšanas procesu. Šobrīd Ģirts ir izvēlējies mācīt 3D modelēšanas programmu “Blender”, ko pasaulē plaši izmanto datorspēļu veidotāji.

Otrajā nodarbībā pie mums viesojās biedrības “Iliziana” vadītāja, Kapelleru nama saimniece un Saldus gide Līga Šaule. Viņa ir arī Druvas vidusskolas absolvente, tāpēc ar prieku piekrita sadarbībai šajā projektā. Līga iepazīstināja jauniešus ar Saldus pilsētas simboliem, to nozīmi, tūristu iecienītiem apskates objektiem (strūklaka, Ķiģela piemiņas zīme u.c.) "zīmoliem" - personībām (Čaklais, Rozentāls, Ķiģelis)  un viņu radīto. Nodarbībā tika stāstīts, kas ir suvenīrs, kādi suvenīri jau ir iegādājami, kas ir "ejošs" suvenīrs u.c. Līga akcentēja interesantus vēstures faktus kā iedvesmas avotu suvenīra radīšanai, kā arī prezentēja veiksmīgus suvenīru piemērus no populāriem tūrisma objektiem pasaulē. Jaunieši saņēma grūtu uzdevumu – līdz Ziemassvētkiem uzmodelēt un uz 3D printera izprintēt kādu Saldus suvenīru.

Nākamais projekta pasākums notiks 30.novembrī, kad aicināsim ciemos skolotājus no abiem novadiem, lai iepazīstinātu ar 3D modelēšanas izmantošanas iespējām mācību un ārpusstundu darbā.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Ilze Kļava

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt