Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Rauls, Rodrigo

Dzimšanas dienu svin:

Roberts Vāle

Ieskaties!

"Pastāvēs, kas pārmainīsies!"

Publicēts: 29. novembris 2017
Atjaunots: 07. decembris 2019

Laikā no 29.oktobra līdz 4.novembrim Druvas vidusskolas skolotāji Antra Dukāne, Lauris Rinmanis, Liāra Beļkeviča un Saldus novada izglītības pārvaldes projektu vadītāja Eva Einmane piedalījās starptautiskā konferencē Skotijā “Eiropas jaunā darbaspēka attīstīšana caur inovatīvu izglītību” (projekta “Saldus novada skolotāju kvalifikācijas paaugstināšana kompetencēs balstītas izglītības ieviešanai vispārizglītojošajās skolās” (līguma Nr. 2017-1-LV01-KA101-035318) Erasmus+ programmas 1. pamatdarbības (KA1) mācību mobilitātes skolu sektorā ietvaros), kur akcents tika likts uz informācijas tehnoloģiju pielietojumu mācību procesa organizēšanai.

 Konference notika Lanarkšīras koledžā, un dalībniekiem bija iespēja apskatīt telpas un aprīkojumu, kā arī vairāku specialitāšu pasniedzēji pastāstīja par apmācību procesu (tiek gatavoti nākamie frizieri, skaistumkopšanas speciālisti, uztura speciālisti, zobu tehniķi un zobārstniecības māsas u.c.), ļāva vērot nodarbības, pastāstīja par studentu kontingentu, iestāšanās iespējām, darba iespējām.

Konference bija atskats uz katrā dalībvalstī iepriekšējos gados aizsāktajiem procesiem, uzstājās vairāku Skotijas rūpnīcu un zinātnisko institūtu pārstāvji ar prezentācijām par ražošanas jauninājumiem un IT nepieciešamību to radīšanā un realizēšanā. Rīta lekcijās tika prezentēti vairāki pētījumi, no kuriem pārsteidzošs bija fakts, ka tuvāko 10-15 gadu laikā izzudīs 60% no pašlaik esošajām profesijām; tās tiks aizvietotas ar citām, vēl neeksistējošām, ko izgudros jaunā paaudze. Divkāršosies ar IT saistītās specialitātes- pieaugs prasība pēc apmācītiem darbiniekiem. Runājot par īpašībām, nākotnes darbiniekiem būs svarīgi būt radošiem (tas nav domāts tikai mākslinieciski attīstītiem), uz sadarbību vērstiem, ar lieliskām komunikācijas prasmēm.

Saistoša bija lekcija par 3D printera pielietojumu ražošanā, sākot no lidmašīnu detaļām līdz dažādu implantu ražošanai medicīnā. Un uzsākta jau 4D (augstums, garums, platums +transformācija) printera ieviešana ražošanā. Interesants bija lasījums par robotu izmantošanu ražošanā un apkalpojošajā sfērā. Par kādreiz zinātnisko fantastiku uzskatītā “robokopa” eksistēšana- austriešu zinātnieks, kurš sev un ģimenes locekļiem implantējis datorčipus roku plaukstās, spējot pa gabalu atvērt automašīnas un dzīvokļa durvis u.c. - tagad pētī, kādu iespaidu čips atstāj uz cilvēka veselību, vai var būt ievadīti vairāki čipi, un kādas funkcijas vēl var pievienot jau esošajam, vai tāds cilvēks var pārvietoties ar lidmašīnu, šķērsot robežas, uzturēties datorizētās telpās u.c.

“Apaļā galda” nodarbībās kolēģi, pārsvarā Islandes skolotāji, stāstīja par dažādām apmācību metodēm, saistītām ar IT. Tās spēj padarīt stundu efektīvāku, dinamiskāku, daudz mazāk tiek izmantotas mācību grāmatas, bet plaši –interneta resursi, dažādas aplikācijas, skolēni daudz vairāk paši mācās, bet tajā pašā laikā- skolotājiem vairāk darba, sagatavojot stundu.

Islandi pārstāvēja arī skola, kura, dabas apstākļu spiesta, ir attīstījusi ļoti veiksmīgu tālmācības modeli, kas ar IT palīdzību patiesībā strādā klātesamības režīmā (no 300 skolēniem kādi 100 tiešām sēž skolas solos, bet pārējie 200 piedalās mācību stundās VISU DIENU attālinātā režīmā). Savukārt, Šveices kolēģe dalījās pieredzē, kā veiksmīgi izmantot IT jau bērnudārzā un patiešām mācīt bērniem DATORPRATĪBU, nevis spēlēt spēlītes.

Patiesībā par datorpratībām arī bija visa konference. Ļoti iedvesmojoša, daudz informācijas, un atziņa, ka nākotne ir tepat- jau rīt.

Angļu valodas skolotāja Liāra Beļkeviča

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Rauls, Rodrigo

Dzimšanas dienu svin:

Roberts Vāle

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt