Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Smuidra, Smuidris, Vitauts

Ieskaties!

Ziemeļvalstu uzņēmumu apmeklējumi

Publicēts: 02. maijs 2017
Atjaunots: 02. maijs 2017

Kur iet, ko mācīties pēc vidusskolas? Kādas prasmes nepieciešamas turpmāk? Projekta ietvaros jaunieši varēja gan iepazīties ar dažādiem uzņēmumiem, gan gūt priekšstatu, kāds ir darba tirgus. Gan gūt ieskatu, vai šādā uzņēmumā pats gribētu strādāt.

Skolas 8.-12.klases audzēkņu ieguvums projektā ir Ziemeļvalstu uzņēmumu apmeklējums. Kamēr pats neesi pārliecinājies, šķiet neticami, ka Latvijā varētu būt Ziemeļvalstu uzņēmumi un pat uzņēmumi, kur meklē darbiniekus ar Ziemeļvalstu valodu prasmēm tepat Latvijā.

Audzēkņi varēja pārliecināties, ka Ziemeļvalstu uzņēmumu Latvijā ir ļoti daudz un ļoti dažādi. Gan tādi, kur nav nepieciešami augsti kvalificēti speciālisti, gan tādi, kur strādā kvalificēti IT speciālisti, gan tādi uzņēmumi, kur nepieciešamas Ziemeļvalstu valodu prasmes.

 Ilga Ķuze, projekta „Valoda atver durvis” vadītāja

SIA „SPECTRE LATVIA”

Saldus novada Druvas vidusskolas 9. un 11.EM klases skolēni kopīgi devās iepazīties ar Dānijas šūšanas uzņēmuma SIA „SPECTRE LATVIA” darbību. Brauciena laikā autobusā  valdīja priecīga atmosfēra un mēs  smaidīgi un laimīgi braucām gūt jaunu pieredzi. Lai tiktu aiz lielajiem vārtiem, mums bija jāiet cauri apsardzes būdiņai. Aiz tās mūs sagaidīja SIA „SPECTRE LATVIA” darbiniece, kura īsumā mums pastāstīja kā mums jāuzvedas šajā uzņēmumā, kur mēs iesim, ko mēs drīkstam fotografēt un ko nē. Mēs visi kopā devāmies uz nelielu telpu, kur mums pastāstīja par SIA „SPECTRE LATVIA” mērķi un darbu. Uzņēmums ražo sporta apģērbus. Uzņēmuma misija ir radīt inovatīvus sporta apģērbus zīmolu īpašniekiem. Viņi ražo kvalitatīvus produktus. Latvijā ir vēl trīs SIA „SPECTRE LATVIA” uzņēmumi. SIA „SPECTRE LATVIA” ražo savu produktu tādiem zīmoliem, kā „Mammut”, „Adidas” u.c. Prezentācijas laikā mums ļāva uzvilkt dažus apģērbus, kurus viņi ir ražojuši. Tās bija sporta jakas un virsjakas. Mums parādīja auduma paraudziņus, lai mēs varētu novērtēt, kāds ir šis audums no ko rūpnīcā šuj apģērbus. Pēc šīs prezentācijas mūs ieveda piegriešanas cehā, kur bija lielas mašīnas, kas grieza audumus. Mums bija jāstāv aiz līnijas, jo nedrīkstēja iet tuvāk tehnoloģijām. Mēs devāmies tālāk cauri telpām. Mums parādīja audumu noliktavu un noliktavu, kur stāvēja kastēs sabērti aksesuāri – pogas, rāvējslēdzēji u.c. Vadītāja mums parādīja laminēšanas mašīnu. Arī prezentācijā mums pastāstīja kā laminē, piemēram, pogu pie auduma. Mūs veda uz šūšanas cehu, kurš bija atdalīts no noliktavām. Tur bija ļoti daudz šujmašīnu un šuvējas cītīgi strādāja. Lielākā daļa no mums tāda veida uzņēmumā bija pirmo reizi, tāpēc viss redzētais likās interesanti. Un tomēr ,šāds darbs ir diezgan grūts, vienveidīgs un mēs spriedām, ka negribētu strādāt šāda veida darbu . Mēs ar jauku dāvaniņu pateicāmies  par  uzņemšanu un  nu jau pa īstam pamodušies braucām uz Rīgu. Protams, ka pa ceļam iebraucām tirdzniecības centrā „SPICE”, pastaigājām, nopirkām visu sev vajadzīgo, un braucām tālāk.

Otra mūsu izvēlētā Ziemeļvalstu pieredzes apguves darba vieta  atrodas Gaismas pilī- Nacionālajā bibliotēkā. Tā kā daži te bija pirmo reizi, viņi ar lielu sajūsmu skatījās, kas atrodas lielajā bibliotēkā. Tā bija ļoti skaista un sakārtota. Tik daudz grāmatu bija saliktas plauktos aiz stikla. Bija vērts to redzēt. Bet mēs tur neieradāmies tikai apskatīt, mums bija sarunāta tikšanās ar Dānijas Kultūras institūta projektu vadītāju Johannu Bruntsi. Mums bija jākāpj augstu, augstu stikla kalnā, bet tas bija to vērts, kaut arī mūsu kājas pēc tam sāpēja.  Johanna mums pastāstīja ar ko viņi nodarbojās. Dānijas Kultūras institūts iepazīstina  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas iedzīvotājus ar Dānijas kultūru. Viņi vēlas parādīt savu kultūru Latvijā, izplatot un reklamējot starptautiskus projektus. Johanna mums pastāstīja par savu valsti – Dāniju. Viņa pieminēja to, ka Latvija diži neatšķiroties no Dānijas, jo Dānija esot maza valsts un vēlas sadarbību ar citām līdzīgām valstīm. Latvijā šāds institūts ir tikiai viens un tas sadarbojas ar visām Baltijas valstīm. Iepriekš ir bijis institūts Igaunijā, bet diemžēl viņu slēdza. Šis institūts Latvijā pastāv jau divdesmit piecus gadus. Johanna mums arī pastāstīja par Dānijas Kultūras institūta vēsturi Latvijā. Viņi arī piedalās dažādos kultūras pasākumos, piemēram, festivālos un izstādēs.  Tikšanos mēs noslēdzām ar dziesmu. Telpās, kur strādā Dānijas Kultūras institūts atradās klavieres, un Sīlinda, 11. klases skolniece,  spēlēja un mēs visi kopā dziedājām „Mana dziesma”. Tas brīdis bija neaizmirstams, jo varēja dzirdēt kā puiši dzied. Tas bija liels pārsteigums, bet labs pārsteigums. Uzskatam, ka arī tā bija kultūras apmaiņa!

Iespaidi par dāņu uzņēmumu “SPECTRE – LATVIA”

 

Septembra beigās 9. un 11. klases skolēni devās mācību ekskursijā ar mērķi uzzināt, kāda izglītība nepieciešamas konkrētu profesiju un amatu pārstāvjiem. Šoreiz apmeklējām divus  ziemeļvalstu uzņēmumus, no kuriem viens – “Spectre - Latvia”.

Ieejot uzņēmuma apsargātajā teritorijā, mūs pārsteidza ārkārtīgi lielā kārtība un tīrība. Mūs laipni sagaidīja viena no darbiniecēm, kura mūs tālāk veda uz sapulču zāli, kur tika stāstīts, kas tad ir un ar ko nodarbojas “Spectre - Latvia”. Pirms tam mums pastāstīja par drošības noteikumiem, kuri mums ir jāievēro.

Kā uzzinājām, tas ir dāņu uzņēmums, kas specializējas funkcionālo aktīvās atpūtas un sporta apģērbu ražošanā. Prezentācijas laikā  mums tika stāstīts par kompānijas mērķiem, galvenajām vērtībām un, protams, arī demonstrēta uz vietas saražotā prece. Kad pamatzināšanas par uzņēmumu tika iegūtas, tālāk devāmies paši savām acīm aplūkot, kā tad notiek ražošanas process: apmeklējām telpu, kurā notiek piegriešanas darbi, gājām cauri audumu noliktavai, tad devāmies pie šuvējām, kuras mūs ar smaidu pieņēma savās darba vietās. Redzējām modernākās robotikas iekārtas, kuras, kā mums pastāstīja, tika radītas speciāli “Spectre – Latvia”, un tām blakus parastās šujmašīnas, cenšoties turēt līdz jaunajām tehnoloģijām. Ierašanās mērķi arī, protams, izzinājām, un kārtīgi apvaicājām darbiniekus par viņu izglītībuun nepieciešamajām prasmēm. Pēc telpu un darba gaitas apskates tikām pavadīti atpakaļ uz sardzes posteni, sirsnīgi pateicāmies mūsu gidei un devāmies uz nākamo ceļamērķi – Dānijas kultūras institūtu.

Stefānija Pavlova,9.klases skolniece

 

SIA SPECTRE mūs uzņēma ļoti laipni. Jau pie vārtiem sagaidīja gide, kas pavadīja visu ekskursijas laiku. Ievērojot drošību, visi caur apsardzes namiņu devāmies uz konferenču zāli. Tur mums pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, nākotnes plāniem un noteikumiem. Bija iespēja pašiem uzvilkt tur sašūtās jakas. Uzzinājām, ka uzņēmums piegādā preci arī tādiem slaveniem sporta preču zīmoliem kā “Adidas” un “Mamuts”. Kad bijām uzdevuši jautājumus un saņēmuši atbildes devāmies uz piegriežņu cehu, noliktavu un paraugu cehu. Redzējām, kā darbojas šuvējas. Vienveidīgos un smagos audumu cilāšanas un piegriešanas darbus veic 2 roboti. Visur valdīja ļoti darbīga atmosfēra. Pašiem gribējās sēsties un sākt šūt. Man ļoti patika šī ekskursija, jo uzzināju daudz jauna gan par šo uzņēmumu, gan par šuvējas profesiju, gan arī par nepieciešamajiem specialistiem, kuri vajadzīgi, lai tāds uzņēmums varētu darboties.

Jūlija Luīze Šeibaka,9.klases skolniece

 

Druvas vidusskolas 9. un 11. klase devās izzināt ziemeļvalstu uzņēmumus. Viens no tiem bija dāņu funkcionālo apģērbu ražošanas uzņēmums SIA " SPECTRE -LATVIA", kas atrodas Kalnciema pagastā. Sākumā iepazināmies ar uzņēmumu prezentācijas veidā. Uzzinājām, ka šī uzņēmuma vadība atrodas Dānijā,Kalnciemā atrodas galvenais cehs, kurā ražo paraugus un izstrādā jaunus modeļus, tam pieder vēl divas filiāles Rēzeknē un Vjetnamā. Preces tiek izplatītas internetā vai Dānijā. Paši arī drīkstējām uzlaikot ražoto preci, kas ir ļoti dārga taču ļoti kvalitatīva. Uzņēmumā sastapāmies ar daudzu specialitāšu darbiniekiem, kas dažus no mums uzrunāja. Apsargs, drošības nodaļas vadītājs, modelētāja, ražošanas daļas vadītāja, ražošanas materiālu noliktavu pārzinis u.c. Izstaigājām visu uzņēmuma ēku, sākot ar apsarga posteni un beidzot ar 3 modernām šūšanas līnijām. Ekskursija bija izzinošana, bet mēs spriedām, ka mūs šīs profesijas nesaista.

Līna Oliņa, 9.klases skolniece

 

Ekskursija uz „Tieto Latvia”

 

13. oktobrī, mēs 10.EM klase, karjeras nedēļas ietvaros, bijām ekskursijā uz Rīgas  IT pakalpojumu uzņēmumu Tieto Latvia.

Tieto ir vadošais IT pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā un NVS valstīs, kas sniedz pilna cikla IT pakalpojumus un piedāvā globālu produktu izstrādi uzņēmumiem komunikāciju un iegūlto tehnoloģiju jomā. Tieto Latvia ir Baltijā vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumu uzņēmums, kas specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu.

Uzņēmums ir globālais finanšu pakalpojumu centrs (maksājumu kartes, grāmatvedība, finanšu rēķini)

Tas nodarbojas ar IT risinājumu izstrādi, ieviešanu, uzturēšanu un attīstību.

Uzņēmumā iepazināmies ar tādām profesijām kā "Datu bāžu administrators", "Clearers" u.c.

Pats uzņēmums ir ļoti moderns, komfortabls un par darbiniekiem ir padomāts. Arī paši darbinieki brīvajā laikā taisa, uzprogrammē ierīces, kas uzlabo darba atmosfēru.

Uzņēmumā pavadījām aptuveni 3 stundas, noklausoties un noskatoties piecu uzņēmuma vadošo darbinieku prezentācijas un interesanto stāstījumu par uzņēmuma darbību. Tas bija ļoti interesanti un saistoši!

 Paldies Tieto Latvia darbiniekiem par atsaucību un šo unikālo iespēju!

 

10.EM klases vārdā, Ričards Arājums

 

SIA "Lesjofors Springs LV"

Esam 8.un 11. klase. Drīz jau klāt viens no dzīves svarīgākajiem lēmumiem, lēmums, kurš mainīs mūsu dzīvi uz labo vai slikto pusi. Ir svarīgi apzināties savas stiprās puses, savas vēlmes, lai liktu pamatus savai karjerai, ko arī šīs nedēļas laikā centāmies paveikt.

       Pirmdien strādājām ar dažādiem testiem, apspriedāmies klasē par savām īpašībām, objektīvi novērtējām sevi, citus, palīdzējām viens otram izzināt sevi. Tikāmies ar “Karjeras busiņa” pārstāvjiem, kuri mums palīdzēja izprast galvenos uzdevumus, kuri jāievēro, lai iegūtu darbu, palīdzēja izprast kā uz mums skatās darba devējs.

      Otrdien papildinājām savas zināšanas ar reālu dzīves pieredzi no cilvēkiem, kuri jau izgājuši cauri šim dzīves posmam. Tikāmies ar Lieni Rubinu un Jāni Palkavnieku, kuri mums izklāstīja savu dzīves pieredzi, deva mums iedvesmu, motivāciju izvēlēties sev īsto karjeru, virzienu kurā doties.

       Ir svarīgi izvēlēties virzienu, kurā doties, taču vēl svarīgāk ir saprast, kur šo ideju piepildīt, svarīgi izvēlēties pareizo augstskolu. Trešdien tikāmies ar dažādu augstskolu pārstāvjiem, kuri mums sniedz nelielu ieskatu studiju iespējās, studiju dzīvē, kas, iespējams, daudziem lika saprast, kur viņi vēlas doties pēc vidusskolas beigšanas.

      Ceturtdien devāmies uz atsperu ražošanas uzņēmumu Liepājā „Lesjofors” Pirmā jaunajā Liepājas Biznesa centrā ienāca Zviedrijas firmas meitasuzņēmums Latvijā – atsperu ražotājs SIA "Lesjofors Springs LV". Mātes uzņēmumam "Lesjofors" ir astoņas ražotnes – piecas Zviedrijā, viena – Dānijā, viena – Somijā un tagad viena – arī Latvijā. Uzņēmumā mums sniedza ieskatu uzņēmuma darbībā, ražošanas procesos, ļāva apskatīt dažādu nozaru ikdienas darbu, izklāstīja galvenos noteikumus, principus, kas jāievēro, lai veiksmīgi varētu strādāt jebkurā profesijā, lai darba devējs tevi novērtētu. Lika saprast, ka ikvienam ir jāsāk no mazumiņa, jāpilnveidojas laika gaitā, tikai tā ir iespējams kaut ko sasniegt, nekas nenotiek vienā brīdī. Jābūt ambiciozam, pacietīgam, mērķtiecīgam, tādā veidā ir iespējams sasniegt jebko.

8.klases skolnieki atzina, ka bija interesanti pavērot ar kādām ierīcēm un kādos apstākļos cilvēki strādā un atzina ,ka neviens šādu darbu strādāt negribētu, jo darbs ir ļoti monotons, darba telpā ir liels troksnis, putekļi un maz iespējas celties pa karjeras kāpnēm. Bet visi kā viens atzina, ka bija interesanta ekskursija un pieredze pārdomāt profesijas izvēli....

       Kopumā šī karjeras nedēļa lika mums saprast, ka visi mēs sākam no viena starta punkta, atšķiras ceļš pa karjeras kāpnēm, kurš mūs noved pie labāka vai sliktāka galapunkta. Izzinājām savas īpašības, savu raksturu kopumā, apsvērām dažādas karjeras iespējas, lai tiktu tuvāk savam mērķim.

Agnis S.

 

 

SIA „Transcom”

 

10.d klase novembrī apmeklēja norvēģu uzņēmumu ,,TRANSCOM’’. Transcom apkalpo klientus no zvanu centra Rīga. Uzņēmumā strādā cilvēki no dažādām Skandināvijas valstīm. Latvijā ,,TRANSCOM’’ pakalpojumus ir izvēlējušies tādi lielākie vietējie un starptautiskie klienti kā Baltcom, Netflix, Tele2, Latvenergo, Statoil, WesternUnion, Maxima u.c. Mums pastāstīja kā notiek darbs, kā tiek risinātas problēmas, kā cilvēki komunicē dažādās valodās. Uzzinājām par skandināvu valodu pieprasījumu darba tirgū šodien un to, cik vērtīgi ir mācīties Norvēģu valodu, ko piedāvā mūsu skola. Ieguvām noderīgu informāciju.

 

 

Universālveikals Stockmann Rīgā

Projekta īstenošanas laikā, skolā norisinājās arī projekts “Cittautieši prožektoru gaismā”, kur jaunieši iepazinās ar cittautiešiem, kas ir veidojuši Latvijas vēsturi un kas veido Latvijas šodienu. Gluži kā Ziemeļvalstu uzņēmumi, kas tiešā veidā veido Latvijas šodienu.

Jaunieši devās uz Saeimu, lai iepazītos ar deputātiem cittautiešiem, kā arī apmeklēja Ziemeļvalstu uzņēmumu-veikalu Stockmann.

Kā izrādās Stockmann grupa sastāv no trīs nodaļām: Stockmann mazumtirdzniecība, nekustamie īpašumi un Lindex.

Stockmann ir aptuveni 500 veikali, darbība 17 valstīs.

Veikalā Stockmann var iepazīties, kā arī iegādāties pārtikas produktus, kas ir populāri Ziemeļvalstīs, piemēram, lakricas konfektes, brūnais siers u.c.

Veikalā ēkā visi apmeklējām kino un filmu “Fantastiskās būtnes un kur tās meklēt”.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Smuidra, Smuidris, Vitauts

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt