Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Ariadne, Eleonora

Dzimšanas dienu svin:

Eva Liepa

Ieskaties!

Uzdevumi matemātiskās domāšanas attīstīšanai

Publicēts: 16. aprīlis 2015

27. marta nodarbībā, risinot SUDOKU, skolēni bija azarta pārņemti. Liela daļa jauniešu tos risināja pirmo reizi un jutās gandarīti, ka uzdevums tika pareizi atrisināts.

Skolēni, veicot noteiktas darbības ar četrciparu skaitli, uzzināja, kas ir Kaprekara konstante, skolas programmā to nemāca.

Skolēnos lielu interesi raisīja arī kombinatorikas uzdevumi par dažādu krāsu salikumu iespējamām kombinācijām. Patika praktiski darboties, griežot un līmējot dažādu krāsu taisnstūrus, kombinējot krāsas. Galarezultātā skolēniem bija jāatrod sakarību starp krāsu skaitu, elementu skaitu grupā un kombināciju skaitu. Dažiem tas arī izdevās!

Pētījām arī sakarību, kas pastāv starp daudzstūra diagonālēm un daudzstūra malu skaitu. Esmu lepna, ka skolēni tagad prot noteikt, cik diagonāles var novilkt pat 100-stūrim!

Paldies Jaunajiem matemātiķiem par aizrautību un aktīvu darbošanos!

Rita Gulbe, JMS vadītāja

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Ariadne, Eleonora

Dzimšanas dienu svin:

Eva Liepa

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt