Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

5.re klase Nacionālajā teātrī

Izmantojot programmas Latvijas Skolas soma finansējumu Nacionala teātra izrādes "Savāds atgadījums ar suni naktī" apmeklejumam, 5.re klase pirms izrādes devās aizraujošā ekskursijā pa teātri. Ar lielu interesi un aizrautību bērni klausījās un skatījās, uzzinot par teātri interesantus faktus, iepazīstot pašu teātri no aizskatuves puses un satiekot aktrisi Maiju Doveiku.

Skatīt vairāk

9.do klase izlaušanās spēlē "Ziedoņa klase"

25.februārī 9.do klase viesojās fonda “Viegli” izveidotajā Imanta Ziedoņa  izlaušanās istabā, kurā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā - šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību un lasīsprasmi. Stundas ievadā darbiniece skolēnus cienāja ar cepumiem un iepazīstināja ar Imanta Ziedoņa personību. Kad skolēni ar I.Ziedoņa personību bija iepazinušies, viņi devās uz izlaušanās istabu, kas balstīta uz I.Ziedoņa pasakām. 
Jauniešiem Ziedoņa istabā ļoti patika,jo izlaušanās istabas vadītāja klasi uzreiz sadalīja pa mazākām grupiņām, un līdz ar to viņiem bija iespēja vairāk saliedēties ar tiem klasesbiedriem, ar kuriem ikdienā tik daudz nerunā.

Skatīt vairāk

Ērika Vilsona monoizrāde "Mana Magadana"

9.-12.klašu skolēni 9. martā, programmas Latvijas skolas soma ietvaros apmeklēja aktiera Ērika Vilsona monoizrādi par viņa vecāku un paša saknēm Magadanā. Kādi atmiņu līkloči ir mēroti, lai atrastu ceļu pie sevis, sava pirmsākuma un esības. 

Izrāde notika 2 nelielās grupās, jaunieši aizrautīgi dzīvoja līdzi uz skatuves noteikošajam, jo mākslinieks prata savu dzīves un dvēseles stāstu iztāstīt bez smaguma, ar mieru un saprotami, lai arī tas skar tēmas, kas katru  uzrunā dziļi personiski un skumīgi- deportācijas, ģimenes iziršana, sevis meklējumi, vajadzība pēc piederības.. Paldies par atklāto vēstījumu! 

Skatīt vairāk

Teātra izrāde "Kas par traku, tas par traku"

Ar projekta Latvijas skolas soma finansējumu, šodien pie 1.-6.klašu skolēniem viesojās D.Balčus teātra "Divas acis" aktieri ar muzikālu izrādi "Kas par traku, tas par traku". Izrādē interaktīvā veidā skolēni tika aicināti doties līdzi ceļojumā, Ojāra Vācieša dzejas pasaulē.

 

Valsts svētku koncerti

Emocionāli un sirsnīgi izskanējuši valsts svētku koncerti!
Šogad, ar programmas Latvijas skolas soma finansējumu, baudījām brīnumainu Smilšu kino stāstu par Latviju un patriotisku vokālās grupas "Universum" koncertprogrammu "Latvijas gadsimts".

Mazo klasīšu skolēni stāstīja Savu Latvijas stāstu caur dziesmām kopīgās sadziedāšanās priekšnesumos. 

Un neiztrūkstoši, abu koncertu noslēgumā "..tie ir vārdi no manas tautas, un dziesma man arī no tās, un es zinu, neviens manā vietā, to nedziedās..", radīja pārliecību- mūsos visos mīt mīlestība pret savu zemi, bet šajos svētkos mēs katrs to sakām arī skaļi! 

Skatīt vairāk

Radošā darbnīca "Mākslas detektīvi"

Projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros, Druvas vidusskolā viesojās rakstniece Luīze Pastore.

Radošajās darbnīcās 4.,5.,6.,klašu skolēni pildīja dažādus uzdevumus, kuri palīdz izprast rakstniecību, attīsta radošumu un veicina lasītprasmi. 

Skatīt vairāk

Mākslas detektīvi

Ceturtdien, 10.oktobrī pie 4.-6.klašu skolēniem viesosies rakstniece Luīze Pastore, kura radošās nodarbībās iepazīstinās ar savu grāmatu sēriju "Mākslas detektīvi".

 

Skatīt vairāk

DOMĀ UN MĀCIES SPĒLĒJOTIES

 
Šoruden DROŠAS DZĪVES VIDES ATTĪSTĪBAS BIEDRĪBA „ OĀZE” ar Saldus novada pašvaldības atbalstu Druvas vidusskolas sākumskolas klasēs realizēja projektu „DOMĀ UN MĀCIES SPĒLĒJOTIES”.

 

Skatīt vairāk

4.do un re ekskursijā uz Liepājas teātra izrādi "Pollianna"

Iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros 29.martā 4.klases devās ekskursijā uz Liepājas teātri, kur apmeklēja jauniestudējumu "Pollianna".

Paula Vlasova no 4.re klases raksta:

"Man šī izrāde rosināja pārdomas par to, lai kāds tu arī būtu, lai kā tu izskatītos , tu vari pricāties par to, kas tev pieder un par to, kādasir tavas labās īpašības. Pollianna priecājās par visu un pierādīja, ka to var visi- arī krustmāte Pollija, kura to nevēlējās.

Man ļoti patika šī izrāde, tā bija ļoti interesanta un pamācoša. Es vēlētos šo izrādi redzēt katru rītu, tad visu atlikušo dienu būtu labs garastāvoklis. Iesaku ikvienam kādā brīvā brīdī aizbraukt noskatīties šo izrādi, es domāju, ka nebūtu neviens, kan tā nepatiktu!" 

1.re klase izrādē "Varde par solisti"

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma ietvaros" 1.re klase 16. aprīlī Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars apmeklēja izrādi "Varde par solisti", kurā Bērni varēja iepazīties ar LNO solistiem Eviju Martinsoni, Ilonu Bageli, Juri Vizbuli, Kalvi Kalniņu

Koncerts bija vērtīgs un izglītojošs. Dažas bērnu atziņas:

Rebeka: „Es uzzināju, kā dzied operā.”

Madara: „Mēs noskatījāmies, kā kļūt par solistiem. Tas bija Lielajā dzintarā.”

Emīls: „Uzzināju, ka opera ir nopietna."

9.re klase Dailes teātra izrādē "Zēni"

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma ietvaros" 9.re klase izmantoja brīnisķīgu iespēju,lai Dailes teātra mazajā zālē apmeklētu izrādi jauniešiem "Zēni". 

Stāsts par draugu savstarpējām attiecībām, par bailēm no atbildības, par lēmumiem, par draugu atiecībām. 

Bet kurš ir draugs, kurš tikai īslaicīgs ceļabiedrs? 

Jaunieši atzina, ka izrādē redzami ļoti daudz pārspīlējumu, bet tajā pašā laikā, reāli iespējami notikumi, kuri var atgadīties katra dzīvē. Vien jāprot īstajā laikā pieņemt īstos lēmumus un apzināties, ka katrs pats ir atbildīgs par savu dzīvi.

2.do klase Latvijas Mākslas muzejā (Latvijas Skolas soma)

Programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros, 2. do klase devās ekskursijā uz Latvijas Mākslas muzeju Rīgā, kur gida pavadībā iepazina Mākslas muzeju. "Kļuvām par Mākslas detektīviem- pēc kartē esošiem gleznu fragmentiem bija jāatrod gleznas. Jautri! Paldies!"

Kl.audzinātāja Dzintra Januze

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt