Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Salidojums 2024

Pašreiz salidojumam registrējušies - 372

Reģistrēties šeit.

Skatīt reģistrējušos cilvēkus

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jadviga, Laura

Dzimšanas dienu svin:

Beāte Dubra, Jānis Ziediņš, Mārtiņš Ziediņš

Digna Gūtmane

Ieskaties!

Vīrusu izpēte

Šajā Biologu skolā audzēkņi audzēja proteīnu kristālus un apskatīja tos mikraskopā, pētīja vīrusus un pētīja, kas ir zināms par  Covid 19 vīrusu, kā arī uzzināja par klīniskajiem pētījumiem, kurus veicis biomedicīnas centrs.

Skatīt vairāk

Jaunie biologi- jaunie pētnieki

Vērtīgu tikšanos pilns pusgads Kurzemes Jauno biologus skolā.

Skatīt vairāk

KJBS ciemojās psihoterapeite Madara Kurpniece

23. novembrī Kurzemes jauno biologu talantu skolā viesojās psihoterapeite Madara Kurpniece. Ārste nodarbībā skolēniem demonstrēja video, kur tiek simulēta psihoterapijas vizīte un  šajā video skolēniem lika atpazīt jūtas. Vēl  izspēlēja kādu situāciju, kurā var analizēt jūtas pašu skolēnu vidū- interaktīvi. Skolēniem parādīja kādu ikdienišķu skolas situāciju un viņi veica analīzi. Vēl pieminēja par kādu situāciju, kas ir saistīta ar sociālo portālu izmantošanu, jo, manuprāt, tā šobrīd ir ļoti pazīstama jauniešiem.  Parasti situāciju izspēle ir ļoti interaktīvs un interesants process.

Kā slimības nāk no nerviem?

Pirmajā 2018./2019. mācību gada KJBS nodarbībā mums ciemos bija psihoterapeits RSU docētājs Artūrs Miksons ar tēmu "Psihosomatisku traucējumu cēloņi - kā slimības nāk no nerviem?".

Šī ir sarežģīta tēma, bet dakteris spēja vienkāršā valodā atklāt emocijas un to saistību ar smadzenēm. Nodarbībā diskutējām par psihosomatisko traucējumu cēloņiem un patoģenēzi. Ar pārbaudītiem klīniskiem piemēriem ārsts parādīja kā atpazīt psihosomatiskos traucējumus pacientiem un kā pielietot psihoterapeitisko taktiku .

Skolēniem šī nodarbība bija interesanta un lika aizdomāties par mūsu sarežģīto smadzeņu darbību.

Meži - Latvijas bagātība!

Ikgadējā pavasara pasākuma “Meža ABC” rīkotāja - mežzine Sigita Vaivade 2017.gada 24.novembra Jauno biologu skolas nodarbībā rādīja un stāstīja par daudzveidīgiem produktiem, ko var iegūt, izmantojot meža resursus.  Meži patiešām ir mūsu bagātība!

 

 

 

 

Skatīt vairāk

Biologi viesojas LLU Veterinārmedicīnas fakultātē

Kurzemes jauno biologu skola 21.aprīlī pavadīja nopietnu mācību dienu Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē.

Skatīt vairāk

Interesanti par vienšūņiem un kukaiņiem

Piektdien, 24.martā, Kurzemes jauno biologu skolā viesojās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētniece Rūta Rozenfelde.

Skatīt vairāk

Ekotehnoloģijas - tie ir vienkārši risinājumi!

Biologu skolā 17.februārī viesojās Roberts Jūrmalietis- bioloģijas doktors, vadošais pētnieks no Liepājas Universitātes. Nodarbības tēma „Ekotehnoloģijas – vienkārši risinājumi sarežģītām un lietišķām problēmām vidē, veselībā un sadzīvē”.

Skatīt vairāk

Kas ir JAUNĀ PĀRTIKA?

Skolotāja Ina Rudzutaka 2017.gada pirmajā nodarbībā jaunos biologus gan teorētiski, gan praktiski iepazīstināja ar jēdzienu "Jaunā pārtika".

Skatīt vairāk

Putna organisma izpēte

Mēs izpētījām dažāda veida putnu spalvu uzbūvi un funkcijas, kā arī veicām putna plaušu un sirds preperēšanu, tuvāk iepazināmies ar šo orgānu darbību.

Skatīt vairāk

Ogļhidrātu, lipīdu un olbaltumvielu vielmaiņa vesela cilvēka organismā

14. oktobra nodarbībā jaunie biologi pētīja ogļhidrātu, lipīdu un olbaltumvielu vielmaiņa vesela cilvēka organismā tādējādi veidojot priekšstatu par uzturvielu sabalansētas un pietiekamas uzņemšanas nepieciešamību ikdienā.

Skatīt vairāk

Jaunā biologu skolas sezona sākas ar veģitācijas pētījumiem

Jaunā biologo skolas sezona sākās ar veģitācijas pētniecību skolas apkārtnē.

Skatīt vairāk

Uz Saldus medicīnas centru

15. aprīlī KJBS skolēni devās uz SIA"Saldus medicīnas centru", pēcāk devāmies uz  SIA "Sociālajais centrs", kur vadītāja Ina Behmane pastāstīja par centra iespējām un palīdzību.

Skatīt vairāk

Mēram pH līmeni

11. marta nodarbībā KJBS skolēni iepazinās ar dažādu pārtikas produktu pH līmeni.  Teorētiskajā daļā mēs noskaidrojām, kas un kādēļ ir jāēd, lai cilvēks justos un būtu vesels.

Skatīt vairāk

Veidojam plakātus

19. februāra nodarbībā KJBS audzēkņi veidoja plakātus un prezentācijas par sekojošām tēmām-primārie populācijas parametri, lietus mežu dzīvniekiem un augiem, etoloģiskajām grupām, Latvijā sastopamo kailsēkļu raksturošana, gada aizsargājamo augu raksturošana, introducētiem augiem.

 

Skatīt vairāk

Nervu sistēmas darbība

4.decembrī KJBS bija nodarbība par nervu sistēmas darbību. Skolēni strādāja laboratorijas darbus-noteica refleksus, kas darbojas tikai caur muguras smadzenēm. 

Skatīt vairāk

Kas ir DNS?

Nodarbību 22.janvārī vadīja Druvas vidusskolas absolvente, LU Bioloģijas fakultātes maģistratūras studente Ilze Elbere. Nodarbība tika veidota no 2 daļām -  teorētiskās un praktiskās daļas. 
 
 
Skatīt vairāk

Pārbaudām pulsu

Kurzemes jauno biologu skolā 20. novembra nodarbībā kā allaž valdīja darbīga atmosfēra. Audzēkņi veica laboratorijas darbus par pulsu, pulsa atkarību no veiktās fiziskās slodzes. Nodarbībā tika gatavoti dažādi augu un dzīvnieku šūnu preparāti. 
Audzēkņi gatavojās arī bioloģijas olimpiādei.

 

Skatīt vairāk

Ieskats kosmētikas un medikamentu pagatavošanā

16. oktobra nodarbībājaunie biologi farmaceites Lienes Ādleres vadībā gatavoja dažādas zāļu formas. Kā arī tika izrunāts par farmaceita profesijas apguvi un darba iespējām Latvijā un ārzemēs.

Skatīt vairāk

"Medicīnas fizika: no anatomijas līkločiem līdz inženierijas izaicinājumiem"

Sākoties jaunajai talantu skolu sezonai, jaunie biologi iepazinās ar raksturīgākajiem fizioloģiskajiem procesiem cilvēka ķermenī kā arī nedaudz iepazinās ar bioķīmiju.

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Salidojums 2024

Pašreiz salidojumam registrējušies - 372

Reģistrēties šeit.

Skatīt reģistrējušos cilvēkus

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jadviga, Laura

Dzimšanas dienu svin:

Beāte Dubra, Jānis Ziediņš, Mārtiņš Ziediņš

Digna Gūtmane

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt