Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alīda, Jūsma

Ieskaties!

Nodarbības Talantu skolā ģeogrāfiem

Kā jau paredzēts, šajā mācību gadā notika 4 Talantu skolas nodarbības ģeogrāfijā. Te piedalās 8- 12. Klašu skolēni ne tikai no Druvas vidusskolas, bet arī no citām novada skolām. Aktīvi mūs atbalsta un palīdz skolotājas Inita Valtere no Saldus vidusskolas un Ina Kuzminova no Cieceres skolas. Paldies!
Nodarbību princips nav mainījies. Pirmajā daļā ir erudītu konkursa tipa nodarbība ar iespējām uzzināt pareizās atbildes. Lieki piebilst, ka parasti uzvar vidusskolēni. Bet uzvara, protams, nav galvenais.
Otrajā daļā mūs apciemo lektori. Sptembrī mēs uzzinājām par ekoloģisko situāciju Saldus novadā no atbildīgā Saldus domes speciālista Edgara Kronberga. Sensācija bija Kristapa Lamstera viesošanās. Kristaps ir pirmās un vienīgas Latvijas ekspedīcijas uz Antarktīdu dalībnieks. Tā bija ekskluzīva iespēja uzklausīt viņa stāstus, pieredzi un piedzīvojumus. Novembrī mūs apciemoja Inta Ķikure- pieredzes bagāta pasaules apceļotāja ar 51 valsts pieredzi. Decembrī uzklausījām Druvas vidusskolas absolventu Filipu Lastovski, sirdī ģeogrāfu, bet šobrīd Delfi žurnālistu. Interesanta pieredze. Nav par vēlu pievienoties. Janvārī gaidām jaunus dalībniekus.

Juris Levics. ģeogrāfs

Kas tad īsti ir "drons"?

Piektdien, 24.martā, Kurzemes jauno ģeogrāfu skolā viesojās LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pētnieks Agnis Rečs un runāja par bezpilota gaisa kuģu jeb dronu izmantošanu mūsdienu ģeogrāfijā.

Skatīt vairāk

5 ar pusi atziņas no 5 kontinentiem

Piektdien, 18.februārī, Kurzemes jauno ģeogrāfu skolā viesojās saldenieks Miks Muižarājs, kurš nesen absolvējis Kolumbijas Universitāti ASV.

Skatīt vairāk

No Eiropas uz Dominikānu un Palestīnu

2017.gada 20.janvārī notika kārtējā Kurzemes Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība, uz kuru bija ieradušies 29 pasaules iepazīšanā ieinteresēti jaunieši.

Skatīt vairāk

Nededzinām bīstamus atkritumus

Ģeogrāfi šoreiz sacentās erudīcijas konkursiņos par Saldus novadu un risināja krustvārdu mīklu par pasaules dzīvniekiem. Zināšanas bija dažādas.

Lepojamies ar savu bijušo audzēkni Kristiānu Griķi, kura ir kļuvusi par vides zinātņu maģistru. Šoreiz Kristiāna bija sagatavojusi ziņojumu par iespējamo bīstamo atkritumu dedzināšanu Sātiņu koģenerācijas stacijā.
"Saldajā ēdienā" uzzinājām kā Kristiāna nosoļoja 900km no Francijas pāri Spānijai, pāri Pireneju kalniem līdz okeānam, ejot Sv.Jēkaba ceļu.
Skatīt vairāk

Izpētām vulkānus

14. oktobra talantu skolas nodarbībā  jaunie ģeogrāfi bija atkal pārpildījuši ģeogrāfijas klasi. Bija nepieciešami papildkrēsli. Tradicionālajā konkursā noskaidrojām labākos Saldus novada zinātājus un citus āķīgus jautājumus. Profesors Ivars Strautnieks mums daudz stāstīja un rādīja par Izraēlu un Centrāleiropas vulkāniem. Bija interesanta un aizraujoša nodarbība. Paldies visiem, kas piedalījās!

 

 

Skatīt vairāk

Talantu skolas ir sākušās

23. septembrī iesākās jaunā Talantu skolas sezona. Tā sākās ar lielu jauniešu interesi par ģeogrāfu skoliņu. Skolotāja Zita Andersone vadīja jauniešus skolotāja Jura Levica sagatavotā erudīcijas konkursā. Šoreiz bija 3 konkursi - atpazīsti Saldus novada kaimiņu novadus, atpazīsti Latvijas pilsētu moto un atpazīsti valstis kartē.

Skatīt vairāk

Latvijas gada ģeovieta 2016

19.februārī nodarbības 1.daļā skolotājs J.Levics jaunos ģeogrāfus sagaidīja ar erudīcijas konkursu par Krieviju. Konkursiņā bija jāatpazīst gan Krievijas kalni, muzeji, kā arī tradīcijas. Lekcijas tēma bija par Latvijas Gada ģeovietu 2016. Šogad tā ir Skrundas novada ģeoloģiskais atsegums pie Ventas. 

Skatīt vairāk

"Vai no augšas viss labāk redzams?"

22.janvāra nodarbībā viesojās docents Aivars Markots no LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes. Docents 1.daļā vēroja audzēkņu erudīciju skolotāja Jura Levica sagatavotajos erudīcijas konkursos - viens no konkursiem bija par pārtikas groza finansiālo apjomu dažādās pasaules valstīs.

2.daļā docents Aivars Markots vadību pārņēma savās rokās un ievadīja audzēkņus tēmā "Vai no augšas viss labāk redzams"?
 
Skatīt vairāk

Klimata pārmaiņas

Kā katru nodarbību, tā arī 04.12.15. nodarbība sākas ar erudīcijas konkursu – šoreiz par putniem.
Nodarbības 2.daļā jauniešus par klimata pārmaiņām iepazīstināja Latvijas Universitātes doktorante Linda Uzule, kas, starp citu, ir mūsējā, Druvas vidusskolas absolvente.
Lai nav tikai jāklausās teorija, tad audzēkņi veica pētījumu kā temperatūra ietekmē gaisa un ūdens sasilšanu, tādējādi teorija tika pārbaudīta praksē.
 

 

Skatīt vairāk

Viss par un ap vulkāniem

20.novembra Kurzemes jauno ģeogrāfu skola bija kupli apmeklēta. Nodarbības 1.daļā, kā vienmēr, erudīcijas konkursiņš par ģeogrāfiskām tēmām, ko bija sagatavojis skolotājs Juris Levics. Uzvarēja Annija Kliemane no Skrundas vidusskolas.

Skatīt vairāk

Uz Rumāniju

Skolotājs Juris Levics tradicionāli nodarbināja skolēnu prātus ar diezgan grūtu, bet ļoti izglītojošu erudīcijas konkursyu. Kā arī neklātienē audzēkņi aizceļoja uz Rumāniju, ceļojumā veda Saldus novada brīvprātīgais rumānis Stefans Tudors. 

Skatīt vairāk

Talantu skolas atsākas ar Ēģiptes iepazīšanu un ekskursiju uz Dobes kalniem

25. septembrī atsākās ilgi gaidītās Talantu skolas. Jaunie ģeogrāfi iepazinās ar ēģipti. Pēc tam, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakult  un devās ekskursijā uz Dobes un Ulmaņa kalniem.

Skatīt vairāk

Vides problēmas un to risinājumi

27. marta nodarbībā Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu maģistre Kristiāna Griķe stāstīja par vides problēmām un to risinājumiem, kā arī to, kā ar kanoe laiviņu apceļojusi Somijas šēras.

Skatīt vairāk

Ģirts Stinkulis jaunos ģeogrāfus iepazīstina ar jaunumiem ģeoloģijā

20. februārī jaunos ģeogrāfus ar jauniem atklājumiem ģeoloģijā iepazīstināja LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu asociētais profesors Ģirts Stinkulis. Savukārt J.Levics savā konkursā uzdeva vairākus āķīgus jautājumus par upēm.

Skatīt vairāk

Ģeogrāfi "Saikņo pasauli" un apceļo Eiropu busiņā

23. janvārī  Kurzemes jauno ģeogrāfu skolā viesojās LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pasniedzēja Kristīne Krumberga, kas  iepazīstināja jaunos ģeogrāfus ar jaunu zinātnes nozari "Saikņotā ģeogrāfija - pētot pasauli, kas top". Kā arī ar busiņu apceļojām Eiropu divās nedēļās. Neizpalika J.Levica gatavotais konkurss!

Skatīt vairāk

Jaunie ģeogrāfi iepazīst "Vēlēšanu ģeogrāfiju"

21.novembra nodarbībā Juris Levics bija sagatavoijs kārtējo grūto, bet ļoti izglītojošo erudīcijas konkursu un uzaicinājis ciemos "Vēlēšanu ģeogrāfijas" ekspertu.

Skatīt vairāk

Jaunie ģeogrāfi pēta putekļus

17.oktobrī Kurzemes jauno ģeogrāfu skolā viesojās LU ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes  pētnieks Jānis Bikše, kurš nesen ceļojis pa Kamčatku.

Skatīt vairāk

Ģeogrāfi saka, ka Druvā dzīvot var!

26.-27.septembrī uz pirmajām  nodarbībām Kurzemes jauno ģeogrāfu skolas jaunajā sezonā bija sapulcējušies 18 jaunieši no Saldus novada skolām. 

Skatīt vairāk

Vai Druvā ir dabiskas pļavas?

Piektdien, 25.aprīlī, Kurzemes jauno ģeogrāfu skolas nodarbība bija veltīta dabiskajām pļavām Latvijā.

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alīda, Jūsma

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt