Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

Paši sev izgatavo vienotus T-kreklus

Skolas tradīcija ir Ziemassvētku volejbola turnīrs, kurā piedalās klašu komandas no 9.klases līdz 12. klasei un arī skolotāju komanda.

Lai klases kolektīvu īpaši vienotu, 10.di klases aktīvie skolēni radošajā pēcpusdienā radīja paši sev unikālus t-kreklus. Skolēni izstrādāja dizainu un paši veica arī apdruku uz t-krekliem.  Kā atzina jaunieši "cept" t-kreklus esot viegli, taču laikietilpīgi un darbs ir jāveic uzmanīgi.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Radošais decembris - top dāvanas

Datorikas stundās 4.klases skolēni apguva tēmu "Attēlu apstrāde". Lai pielietotu praktiski iegūtās zināšanas, tika organizēta dāvanu tapšanas meistarklase.

Uzdevums bija izgatavot krūzīti kādam mīļam cilvēkam kā Ziemassvētku dāvanu. Skolēni izstrādāja savu dizaina risinājumu krūzītes apdrukai. Kāds izmantoja savu fotogrāfiju, kāds veidoja kolāžu, kāds papildināja attēlu ar tekstu. Nu stundā apgūtais tika pielietots radošajā nodarbībā projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros kopā ar skolotājām Daci Dumbari un Inesi Gustiņu. Skolēni ne tikai izstrādāja dizainu, bet paši arī drukāja un presēja sublimācijas tehnikā.

Paldies vecākiem par atbalstu un noslēpumu.

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

 

Skatīt vairāk

Radoša darbošanās Dizaina un tehnoloģijas stundā

Dizaina un tehnoloģiju programmas jauniešiem un skolotājai Inesei Gustiņai šajā pirmssvētku laikā lielu prieku sagādā iespēja praktiski izmēģināt darbu ar jauniegūtajām sublimācijas tehnikas ierīcēm – Megija, Evita, Enija un Artis veido dizainu un praktiski “dedzina” krūzītes - top brīnišķīgas, personalizētas dāvanas pašiem tuvākajiem.

Procesu ar neviltotu interesi vēro skolas jaunā paaudze – 4.re klase.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Projekts tuvojas noslēgumam, radio turpina darboties

Skolēnu domes aktīvistu īstenotais projekts tuvojas noslēgumam, bet atjaunotais skolas radio turpina skanēt, uzlabot garastāvokli un darīt mūsu skolas ikdienu daudz jaukāku, dzīvīgāku, iesaistošāku.

Projektu finansē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra. Tas tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Pieteicējs - Saldus novada pašvaldība.

Skatīt vairāk

Puzurs dejo "Mazajā Eiropiādē"

TDK "Puzurs" un studija, iedvesmojoties no iepriekšējā gada Eiropiādes Vācijā, arī šogad plāno piedalīties Eiropiādē Nuoro, tāpēc vispirms dejo "Mazajā Eiropiādē" Ziemeļblāzmas kultūras pilī.

Topošie uzņēmēji izgatavo prototipus

Sociālo zinību stundu ietvaros 9.klašu skolēni veidoja savus uzņēmumus. Tika rakstīti biznesa plāni, izgatavoti prototipi, sagatavotas Pitch runas. 

Skolēniem bija iespēja sava biznesa idejas prototipu izgatavot, izmantojot lāzergravēšanas iekārtu, kas iegādāta projektā "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā". 

Markuss Kaminskis Freibergs, Rūdolfs Sproģis, Lita Sovarde un Evelīna Milčonoka veidoja atslēgu piekariņus, izgriežot finiera figūras un iededzinot latvju zīmes. Linards Mickēvičs, Dāvis Polis un Aivars Štāls radīja tējas namiņu, kurā ievietot tējas paciņas un medus burciņu. Gustavs Petruks, Ernests Bambāns un Mārtiņš Ziediņš veidoja autostāvietu pulksteni, puiši izstrādāja divus dažādus modeļus.

 

Aktivitāte projekta "Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā" ietvaros,  Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds 2023.

Skatīt vairāk

Pedagogu iedvesmas konference "VERTIKĀLES"

Druvas vidusskola, sadarbojoties ar Saldus novada Izglītības pārvaldi, 2023. gada 25. oktobrī rīko pedagogu iedvesmas konferenci “Vertikāles”.

Konferences dalībniekiem būs iespēja apmeklēt divas Druvas vidusskolas pedagogu vadītas nodarbības un klausīties Mārtiņa Burkes- Burkevica pieredzes stāstu "Manas vertikāles".

Nodarbību piedāvājumu skatīt šeit : sald.us/vertikales

Reģistrēties konferencei līdz 19. oktobrim plkst. 24.00 šeit: sald.us/konference

Par dalību konferencē tiks izsniegta apliecība par profesionālo pilveidi (6h).

Skatīt vairāk

Viesojamies Radio SWH

Skolas radio jaunieši piedzīvoja brīnišķīgu, aizraujošu, vērtīgu, izzinošu dienu. Viesojāmies Radio SWH, kur tikām uzņemti kā ilgi gaidīti un mīļi ciemiņi. 

Projekts "Runā skolēni! Lai sadzird ikviens" tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Skatīt vairāk

"Puzura"studija seminārā

JDK "Puzurs" studija piedalījās tautas deju kolektīvu vadītāju un virsvadītāju repertuāra apguves seminārā, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes deju svētku lielkoncertam  ar Santas Laurinovičas deju "Pār deviņi novadiņi".

Skatīt vairāk

Skolas radio darbojas!

Druvas vidusskolā starpbrīžos ir dzīvība! Kāpēc? Jo darbojas skolas radio! Aleksa izgatavoja kastīti, kurā skolēni var ielikt uzrakstītas savas vēlmes un idejas, lai skolas radio padarītu interesantu ikvienam skolēnam un darbiniekam. Protams, visvairāk ir vēlmju dzirdēt konkrētu mūziku, bet kastītē atrodamas arī idejas par tematiskajiem raidījumiem, piemēram, kultūras ziņas vai sporta aktualitātes. Pašlaik studijā aktīvi darbojas Gvido, Aleksa un Madara, bet vēl vairāki jaunieši ir izteikuši vēlmi piedalīties raidījumu veidošanā.

Skatīt vairāk

Iegādāta Lāzergravēšanas iekārta

Esam priecīgi saņemt Lāzergravēšanas iekārtu! 21.septembrī Druvas vidusskolā tika uzstādīta Lāzergravēšanas iekārta, pateicoties Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonda 2023, atbalstītajam projektam - Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā, kur Druvas vidusskola ir sadarbības partneris Jauno programmētāju atbalsta biedrībai. Lāzergravētājs papildinās jau esošo dizaina laboratoriju.

Biedrība ar projektu vēlas palīdzēt dažādot mācību procesu un ārpusstundu izglītības iespējas un ieinteresēt skolēnus.

 

Skatīt vairāk

"Runā skolēni! Lai sadzird ikviens" uzņem apgriezienus

Skolēnu domei un tās aktīvistiem Gvido, Madarai un Aleksai liels prieks - esam saņēmuši radio studijai tik nepieciešamo aparatūru! Šodien jaunā mikserpults, mikrofoni un austiņas jau tiek likti lietā. Anatolijs Dovgeļs no SIA "Ando Vizuals" sniedza mācībstundu par to, kas un kā studijā darāms, kādas iespējas ir mūsdienīgajai pultij, kādas programmas izmantojamas radio pārraižu un raidierakstu veidošanā. 

Lai radio telpa varētu kvalitatīvi darboties, esam iegādājušies arī skaņas absorbcijas paneļus, kurus mūsu jaunieši kopā ar skolas tehnisko personālu piestiprinās pie sienām un griestiem.

 

Skatīt vairāk

Ansis kārtējo reizi maina skolas vēsturi

No 28 augusta līdz 4. septembrim Ungārijā noritēja starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās ar Druvas vidusskolas skolēns Ansis Gustavs Andersons. Ansim izdevās uzlabot savu iepriekšējā gada rezultātu un izcīnīt sudraba medaļu. Līdz ar to atkal veikts jauns ieraksts Druvas vidusskolas vēsturē! Tik augstu pakāpties līdz šim nevienam Druvas vidusskolas skolēnam nav bijis pa spēkam!

Skatīt vairāk

Uzsākam īstenot projektu "Kontakts"

Augusta vidū esam saņēmuši priecīgu ziņu - mūsu skolas aktīvie jaunieši ieguvuši tiesības īstenot projektu "Runā skolēni! Lai sadzird ikviens". Tas ir projekts, kuru finansē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra. Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projekta pieteicējs ir Saldus novada pašvaldība, un tajā iesaistījušies jaunieši no trīs novada vidusskolām - Druvas, Saldus un Brocēniem. Katras skolas ideja ir atšķirīga, bet mērķis viens - aktivizēt skolēnu pašpārvaldes un padarīt tās redzamākas un dzirdamākas. Mūsu skolas jaunieši īstenos sen lolotu ieceri - atjaunot skolas radio.

 

 

Skatīt vairāk

Zinību diena 2023

Tiekamies 1.septembrī Druvas vidusskolas ZINĪBU DIENĀ! 

 

Starts plkst.9.00!

Skatīt vairāk

"Puzurs" Eiropiādē Vācijā

Nākamjā dienā pēc Deju svētkiem "Puzurs"kopā ar VPDK "Druva"devās uz Vāciju, lai piedalītos festivālā "Eiropiāde". 

Lepojamies par iespēju pārstāvēt Latviju!

Skatīt vairāk

"Puzurs" Deju svētkos!

Deju lieluzvedumā "Mūžīgais dzinējs"ceļojām pa Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, izdejojot to dejas, izjūtot vēsturiskos stāstus. Kopā būt. Kopā just. Šie vārdi visprecīzāk raksturoja mūsu svētkus!

Skatīt vairāk

Puzurs koncertuzvedumā "Balts"

Deju jaunrades koncertuzvedums, kurš veidots ar jaunu mūziku, jaunām horeogrāfijām, un jaunu māksliniecisko risinājumu, kurā saplūst skatuviskā deja un latviešu tēlotājmāksla. 

Lepojamies ar "Puzura" dejotājiem, kas varēja būt starp Latvijas labākajiem deju kolektīviem un izdejot koncertuzveduma "Balts" stāstu! 

Skatīt vairāk

Improvizatoru "Satiksme23"

Skolu improvizācijas teātru festivālā Satiksme 23 27. - 29. jūnijā Druvas vidusskola aicināja pie sevis jauniešus no Iecavas, Rīgas, Dundagas, Ventspils, Druvas un Saldus. Trijās dienās jaunieši sadarbojās dažādās mākslās - aktiermeistarībā, skatuves kustībā, vizuālajā mākslā, mūzikā un, protams, improvizācijā. 
Esam pateicīgi Saldus novada pašvaldībai, Saldus novada domes komisijai darbam ar sabiedriskajām organizācijām un sadarbības partneriem, Saldus novada NVO atbalsta fondam par finansiālu atbalstu, lai šī ilgi auklētā ideja varētu īstenoties!

Skatīt vairāk

Latvju bērni danci veda

2.jūnijā Jūrmalā festivālā Latvju bērni danci veda piedalījās 3 mūsu skolas kolektīvi- "Mazais Puzurs" 2.-3.klašu grupa (vadītāja Zane Fabrīcius), "Mazais Puzurs" 4.-5. klašu grupa (vadītājs Intars Bušinskis), JDK "Puzurs"studija (vadītāja Laine Liepa).

Dienu piepildīja dažādi notikumi: Gājiens Jomas ielā, akcija  "Svētku smilšu sakta", kur no smiltīm un pludmalē pieejamiem materiāliem katram kolektīvam bija jāizveido smilšu sakta, ielu koncerti un noslēgumā lielkoncerts "Kājiņ, vējiņ- Bums" Kauguru atpūtas parkā.

Prieks, jautrība un daudz, daudz mazo dejotāju enerģijas skrienot, sasaucoties un dejojot virmoja Jūrmalas pilsētā!

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Maira, Rasa, Rasma

Dzimšanas dienu svin:

Karlīna Kronberga

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt